Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radni PiS i niezależni zapraszają prezydenta do rozmów o budżecie [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-18 13:05:00, aktualizacja: 2018-01-18 17:00:00

- Kolejny raz wyciągamy rękę do prezydenta Witkowskiego i chcemy rozmawiać o budżecie - powiedział w imieniu radnych PiS i niezależnych przewodniczący Dariusz Wójcik. Na piątek zaplanowane jest kolejne spotkanie ws. budżetu miasta na 2018 rok. Wezmą w nim udział wiceprezydenci Radomia.

Prezydent Witkowski: Dobrze, że radni w końcu wzięli się do pracy

- Mimo tego, że prezydent poinformował, że radni do niczego nie są mu już potrzebni, my kolejny raz wyciągamy rękę i chcemy rozmawiać o budżecie Radomia, dlatego na godzinę 17 w piątek zaprosiliśmy pana prezydenta, żeby usiąść i rozmawiać nad projektem budżetu na 2018 rok, bo chcemy wspólnie ten zły projekt, niezaakceptowany przez radnych, na tyle, ile się da, poprawić - mówił Dariusz Wójcik.

W imieniu radnych niezależnych wypowiedziała się Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz: - Jeszcze raz apelujemy do pana prezydenta, aby podjął z nami rozmowy nt. budżetu na 2018 rok. Jest jeszcze czas i szansa na to, żeby ten budżet do końca stycznia uchwalić, ale nie możemy pozwolić na to, aby był to tylko i wyłącznie autorski projekt Radosława Witkowskiego. My również mamy priorytety i zobowiązania wobec naszych wyborców, dlatego zależy nam, żeby prezydent podjął z nami rozmowy. To nie jest tak, że my traktujemy ten budżet jako bardzo zły i chcemy wprowadzać jakieś rewolucyjne zmiany.

Przewodniczący klubu radnych PiS Marek Szary dodał: - Pan prezydent nie chce rozmawiać z radnymi, ale my cały czas chcemy, gdyż jesteśmy odpowiedzialni za miasto. Swoich własnych poprawek, nie zgłaszaliśmy na sesji, ponieważ - tak jak powiedział wczoraj przewodniczący Wędzonka - "możecie sobie składać jakie chcecie poprawki, ale pan prezydent i tak nie będzie ich realizował". Mieliśmy tego świadomość, dlatego tak zrobiliśmy. Cały czas chcemy jednak rozmawiać, żeby to była wspólna inicjatywa, prezydenta i radnych, którzy mają teraz większość w radzie.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

 

autor: dm

Wasze komentarze (45)

Bezpartyjny
2018-01-18 20:45:00

To dowód na to, że nie powinno być PiS PO i innych partii w samorządzie, bo nie miasto jest najważniejsze. Niech w kolejnych wyborach wygrają BEZPARTYJNI.

KRĘGOSŁUP
2018-01-18 20:33:00

Pseudo niezależni chyba już w PIS. No cóż trzeba zadbać o stołeczki.

skandal
2018-01-18 18:52:00

Czy to prawda że dla pisu ważniejszy jest film Klecha od Air Show? Podobno tak było. Jeśli to się potwierdzi, to będzie to koniec tych pisowskich karierowiczów wstrętnych

układni
2018-01-18 18:45:00

Jak dzieci w piaskownicy. PO i PiS radomskie przerzucają się winami. Układ dla naiwniaków.

Radom
2018-01-18 18:18:00

BUUHAHAHA KABARET PiSu I "NIEZALEŻNYCH". A GDZIE BYŁEŚ JEDEN Z DRUGIM JAK PREZYDENT PROSIŁ O UCHWALENIE BUDŻETU !?!

0
2018-01-18 17:48:00

Czy to prawda, że 900tysięcy PiS wymusilo w budżecie Radomia na ten film Klecha? Przecież są ważniejsze wydatki za tyle piniedzy. NIE ZGADZAM SIĘ! Zorganizujcie zbiórkę. Niech daje kto chce. Zobaczymy ilu radomian chce to wesprzeć.

ja pier.....
2018-01-18 17:27:00

Nie wierzę. Naprawdę są w Radomiu ludzie którzy wierzą w to co oni chrzanią

0
2018-01-18 16:52:00

Komentarz zablokowany.

Radomianin
2018-01-18 16:49:00

Nie zgadzam się, aby moje pieniądze zawarte w budżecie poszły na film Klecha!!!!!!!!!

Radom
2018-01-18 16:45:00

BUUHAHAHA KABARET PiSu I "NIEZALEŻNYCH". A GDZIE BYŁEŚ JEDEN Z DRUGIM JAK PREZYDENT PROSIŁ O UCHWALENIE BUDŻETU !?!

ale nuda
2018-01-18 15:59:00

Co mnie to obchodzi? Polityczne teatrzyki.Radom potrzebuje rozwoju.co z siedziba pgz co z siedziba wot co z siedziba straży granicznej.co z 500 miejsc pracy od arp?

com
2018-01-18 15:54:00

To jest plan B ? Kabaret

123
2018-01-18 15:35:00

Zabrał Sylwkę na Maderę.

ja pier.....
2018-01-18 15:29:00

Nie wierzę. Naprawdę są w Radomiu ludzie którzy wierzą w to co oni chrzanią

Dem
2018-01-18 15:16:00

Radzio nieporadzio nie usiądzie do rozmów bo on nie ma pojęcia co jest w budżecie! Wyjechał na narty a twierdził że miasto jest zagrożone! ani pracowity ani aparycji, wstyd na całego

felek
2018-01-18 15:11:00

Komentarz zablokowany.

Były wyborca
2018-01-18 14:21:00

Już niewiele zostało czasu na to nieróbstwo prezydenta. Żal tylko tych czterech straconych lat dla Radomia. Wszyscyśmy, którzyśmy oddali głos na nieroba jesteśmy w jakimś stopniu współodpowiedzialni.

Małgorzata Zając
2018-01-18 14:21:00

Komisja budżetowa nie odrzuciła poprawek opozycji ale nie zaakceptowała faktu, że byłyby zrealizowane ze środków promocji, które są niezbędne m.in. na Air show. Zwróciła się z wnioskiem do Prezydenta o ich realizację w ramach uwolnionych środków. Radni opozycji wreszcie raczyli zauważyć że ich obowiązkiem jest uchwalić budżet miasta, Gratulacje!

Nudy
2018-01-18 14:20:00

To Witkowskiego nie będzie? Już w Dolomitach?

Witkowski wysyla zastepcow
2018-01-18 14:18:00

A co juz na narty wyjechal?

 < 1 2 3 >