Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radni PiS i niezależni zapraszają prezydenta do rozmów o budżecie [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-18 13:05:00, aktualizacja: 2018-01-18 17:00:00

- Kolejny raz wyciągamy rękę do prezydenta Witkowskiego i chcemy rozmawiać o budżecie - powiedział w imieniu radnych PiS i niezależnych przewodniczący Dariusz Wójcik. Na piątek zaplanowane jest kolejne spotkanie ws. budżetu miasta na 2018 rok. Wezmą w nim udział wiceprezydenci Radomia.

Prezydent Witkowski: Dobrze, że radni w końcu wzięli się do pracy

- Mimo tego, że prezydent poinformował, że radni do niczego nie są mu już potrzebni, my kolejny raz wyciągamy rękę i chcemy rozmawiać o budżecie Radomia, dlatego na godzinę 17 w piątek zaprosiliśmy pana prezydenta, żeby usiąść i rozmawiać nad projektem budżetu na 2018 rok, bo chcemy wspólnie ten zły projekt, niezaakceptowany przez radnych, na tyle, ile się da, poprawić - mówił Dariusz Wójcik.

W imieniu radnych niezależnych wypowiedziała się Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz: - Jeszcze raz apelujemy do pana prezydenta, aby podjął z nami rozmowy nt. budżetu na 2018 rok. Jest jeszcze czas i szansa na to, żeby ten budżet do końca stycznia uchwalić, ale nie możemy pozwolić na to, aby był to tylko i wyłącznie autorski projekt Radosława Witkowskiego. My również mamy priorytety i zobowiązania wobec naszych wyborców, dlatego zależy nam, żeby prezydent podjął z nami rozmowy. To nie jest tak, że my traktujemy ten budżet jako bardzo zły i chcemy wprowadzać jakieś rewolucyjne zmiany.

Przewodniczący klubu radnych PiS Marek Szary dodał: - Pan prezydent nie chce rozmawiać z radnymi, ale my cały czas chcemy, gdyż jesteśmy odpowiedzialni za miasto. Swoich własnych poprawek, nie zgłaszaliśmy na sesji, ponieważ - tak jak powiedział wczoraj przewodniczący Wędzonka - "możecie sobie składać jakie chcecie poprawki, ale pan prezydent i tak nie będzie ich realizował". Mieliśmy tego świadomość, dlatego tak zrobiliśmy. Cały czas chcemy jednak rozmawiać, żeby to była wspólna inicjatywa, prezydenta i radnych, którzy mają teraz większość w radzie.

Więcej na załączonym powyżej wideo.

 

autor: dm

Wasze komentarze (45)

stop kompromitacji radomskich politykow
2018-01-21 19:39:00

politycy w Radomiu już robią sobie kampanie przed wyborami samorządowymi w listopadzie. Miasto i jego problemy nie obchodzą polityków PO i PiS w mieście.

Radom
2018-01-21 01:55:00

CO ROBILIŚCIE PRZEZ TRZY MIESIĄCE JEDEN Z DRUGIM GDY PREZYDENT APELOWAŁ O UCHWALENIE BUDŻETU DLA MIESZKAŃCÓW RADOMIA ?!!?

marcinn
2018-01-20 10:19:00

PiS robi w mieście co chce a radomska PO to nie jest godny przeciwnik dla radomskiego PiS. Odejście 3 radnych z PO to kolejny dowód na powolny upadek radomskiej PO. Klęska będzie w listopadzie podczas wyborów samorządowych. Ta 3 radnych o tym wie, i szybko odeszli z radomskiej PO.

KOCHAM PiS
2018-01-20 09:53:00

Pisiory niedługo wybory, wyborcy zweryfikują, czy chcą Cepa Suskiego ze świtą:) Nie ma coś się spinać, w Waszych szeregach też ideałów nie ma , Kosztowaniak na przykład :) Święty nie jest a udaje świętego, jak większość w PISIE, w kościele tylko z przodu ale to nie jest wyznacznikiem dobroci !!!

PisPo jedno dno
2018-01-20 07:43:00

Popisują się tą koalicją,a co jak im Dobrze.ten jaki cały w pląsach.....pogonić ten zgniły i szkodliwy układ.....

456
2018-01-19 22:27:00

Ale jak ktoś ich zapytał co chcą zmienić to nie wiedzieli. Muszą zmienić coś jak w dniu świra "bo moja racja jest mojsza". Niech prezydent idzie do RIO. Tłuste miśki spadać.

Rydzyk
2018-01-19 22:24:00

Może jeszcze na Rydzyka coś dadzą. Rząd dał mu 100 mln to i PiS z Radomia coś w budżecie dorzuci.

Guma
2018-01-19 22:22:00

Rura zmiękła PiS bo szantażyk się nie udał i dobrze. Zbiorowisko knowaczy i załatwiaczyków, zrobili wszystkim radomianom na złość i odmrozili sobie nos.

123
2018-01-19 10:14:00

Zbieramy na Kampanię dla Witkowskiego. http://radom.wyborcza.pl/radom/7,48201,22910761,spolka-administrator-pozbywa-sie-biurowca-na-wjazdowej.html#BoxLokRadLink

dc
2018-01-19 09:39:00

Chyba najlepszym miejscem do rozmów jest sesja rady miejskiej ? Każdy z wyborców powinien wiedzieć co ma do zaoferowania radny na którego oddał głoś.

Abc
2018-01-19 08:44:00

Panie Prezydencie, tak się kończy układanie z PIS. Bardzo cieszyłem się po Pana zwycięstwie w wyborach i miałem nadzieję że pogoni Pan to towarzystwo które układa całe misto. jak teraz zobaczę na waszych listach krzysia.s. i kolegów to padnę ze śmiechu i pomacham na pożegnanie Panu i PO.

0
2018-01-19 07:54:00

PIS - komuniści i złodzieje

0
2018-01-19 07:53:00

Sprzedajne volksdojcze, Wójcik prowadzi kampanię wyborczą a Kempa wydaje więcej na podróż niż na samą pomoc tą podróżą. Rozpasanie i arogancja tej partii politycznej nie zna granic.

Wara
2018-01-19 00:46:00

Komentarz zablokowany.

Budżet
2018-01-19 00:36:00

Komentarz zablokowany.

gfh
2018-01-19 00:29:00

Poczta Polska i PKP planuje budować centra logistyczne przy torach więc może walką o takie centrum zajmujcie się radomscy politycy z PiSu, a nie ciągłymi wojenkami z PO.

Kocham pis
2018-01-18 23:07:00

Niech Wójcik na film Klecha wyda z własnej kieszeni!

Radom
2018-01-18 22:34:00

CO ROBILIŚCIE PRZEZ TRZY MIESIĄCE JEDEN Z DRUGIM GDY PREZYDENT APELOWAŁ O UCHWALENIE BUDŻETU DLA MIESZKAŃCÓW RADOMIA ?!!?

nigdy wiecej
2018-01-18 21:55:00

W nastepnych wyborach nie dla POPIS. To wstyd i hańba dla Radomia.

Staruszek
2018-01-18 21:12:00