Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski: Dobrze, że radni w końcu wzięli się do pracy

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-18 12:12:00, aktualizacja: 2018-01-18 16:30:00

Wczoraj odbyło się spotkanie radnych PiS, SLD oraz niezależnych ws. budżetu Radomia na 2018 rok. - Dobrze, że po dwóch miesiącach politycznej awantury ci radni w końcu wzięli się do pracy. Lepiej późno niż wcale - powiedział na dzisiejszej konferencji prezydent Radosław Witkowski.

Radni PiS i niezależni zapraszają prezydenta do rozmów o budżecie [WIDEO]

- Cieszę się bardzo, że po dwóch miesiącach marazmu radni w końcu doszli do wniosku, że warto zająć się projektem budżetu. Tego wymagają od nich ich wyborcy. Liczę, że rajcy przedstawią swoje poprawki, wskazując z jakich inwestycji zapisanych w projekcie budżetu mielibyśmy zrezygnować, aby finansować ich propozycje - dodał.

Na jutro przewodniczący Wójcik zaplanował kolejne spotkanie ws. budżetu Radomia na 2018 rok. Pojawią się na nim zastępcy prezydenta. Radosława Witkowskiego - ze względów rodzinnych - na tym spotkaniu zabraknie.

- My od pomocy się nie uchylamy, jesteśmy gotowi pomóc radnym Rady Miejskiej w ewentualnych zmianach tego budżetu, ponieważ budżet jest rzeczą ważną, jest dla całego miasta, jego mieszkańców; to budżet rozwoju i chcielibyśmy wspólnie realizować te inwestycje, które są tam zapisane - stwierdził były poseł.

Radosław Witkowski mówił także o "planie B", tj. uchwaleniu budżetu we współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową. - Tak jak już wspominałem, te inwestycje, które RIO nam wykreśli, a na pewno do tego dojdzie, to w formie poprawek skieruję na ręce przewodniczącego Wójcika projekty uchwał, żeby Rada Miejska te inwestycje przyjęła - powiedział.

Dodajmy, że jeśli do końca stycznia radni nie uchwalą budżetu miasta, zajmie się tym Regionalna Izba Obrachunkowa.

 

autor: dm

Wasze komentarze (41)

0
2018-01-18 18:53:00

PiS wolał wydawać pieniądze na film Klecha niż na Air Show. O to cały spór

Patryk
2018-01-18 18:22:00

PROSZĘ ZAUWAŻYĆ ZE KOMENTARZE NEGATYWNE WOBEC PREZYDENTA WITKOWSKIEGO SA POZBAWIONE LOGICZNYCH ARGUMENTÓW I WYPISUJĄ JE OSOBY O IQ KURY

Przemek
2018-01-18 18:19:00

Prezydencie Witkowski ma Pan mój głos. Brawo tak trzymać !!!

123
2018-01-18 18:18:00

" dobrze że po 2 miesiącach wzięli się do pracy"????? pomogą im Wiceprezydenci bo ja jadę na narty?. Rozumiem że Żonka nauczycielka ma Ferie ale kto tu ma w du.ie mieszkańców?

;)
2018-01-18 15:38:00

Na Maderę poleciał z żoną ;-)

Do "O"
2018-01-18 15:29:00

Jeśli nie jesteś rodziną Frysztaka to znaczy że masz na nazwisko Wilk, Barszcz lub Wójcik - nikt inny tego prostaka nie lubi.

dobrze miec przyjaciół
2018-01-18 15:13:00

Komentarz zablokowany.

dobrze miec przyjaciół
2018-01-18 15:12:00

To dobrze że go lubisz, na pewno będzie mu miło gdy go odwiedzisz z paczką na dołku

0
2018-01-18 14:28:00

Ja lubię prezydenta Frysztaka. Zrobił więcej dla Radomia niż wszyscy "ujadacze".

idol
2018-01-18 14:17:00

Prezydent powinien być w gotowości, ważne sprawy rodzinne?? czy wyjazd na ferie?? są rzeczy ważne i ważniejsze zwłaszcza że do rozmów oddelegował Frysztaka którego nikt nie lubi i on może spowodować że się znowu nie dogadają.

0
2018-01-18 14:15:00

No właśnie, wszyscy do roboty , bo prezydrnt ma ważne sprawy ... rodzinne.

987
2018-01-18 13:31:00

i dobrze, bo pisiory tylko ujadać potrafią, a teraz niech coś zaproponują i sami się pod tym podpiszą

lulaj
2018-01-18 13:02:00

A kiedy on weźmie się do pracy?

lulaj
2018-01-18 13:02:00

A kiedy on weźmie się do pracy?

lulaj
2018-01-18 13:02:00

A kiedy on weźmie się do pracy?

0
2018-01-18 12:56:00

Komentarz zablokowany.

`Entuzjazm emanujący z min kierownictwa
2018-01-18 12:54:00

potwierdza tezą iż sukces PO w Radomiu bliski.I spełni się sen ...o sowitej emeryturze niektórych wybitnych działaczy oświatowych.A i radomianie odetchną z ulgą!I tak trzymać panowie przepracowani!!!!

radni
2018-01-18 12:53:00

No szkoda że sami Radni bo Prezydentowi się do roboty zabrać nie chciało.

hehe
2018-01-18 12:51:00

No od miesiąca prezydent nie miał chęci z nimi rozmawiać by coś zmienić i rozwiązać ten problem więc zebrali się sami. Cóż za genialna strategia prezydenta hehe . Jak nie uchwalą to będą podpalaczami a jak uchwalą to dzięki niemu bo przecież "zgoda zmieni Radom". Nic tylko być politykiem - coby nie zrobić i tak zawsze można prawdę przedstawić swoja hehe z nadzieją że głupi naród to przekona

do po