Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Czarny Protest w Radomiu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-17 19:00:00, aktualizacja: 2018-01-17 20:30:00

Na Placu Corazziego odbył się dziś kolejny Czarny Protest. Radomianki przyłączyły się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, organizowanego w całym kraju w środę.

Środowy protest to efekt nieudanego głosowania nad projektem przygotowanym przez komitet "Ratujmy Kobiety 2017", pod którym zebrano 400 tys. podpisów. Dawał on kobietom możliwość samodzielnego wykonania aborcji do 12. tygodnia ciąży bez ograniczeń. Dotyczyło to również dziewcząt, które ukończyły 15. rok życia, ale nie były jeszcze pełnoletnie.

W głosowaniu nie wzięła udziału duża część posłów PO i Nowoczesnej, a kilku zagłosowało przeciw. W konsekwencji, Joanna Fabisiak, Jacek Tomczak i Marek Biernacki zostali wyrzuceni z Platformy, a politycy Nowoczesnej dostali naganę i karę finansową w wysokości 1000 złotych. Jeden z posłów, Adam Cyrański, odszedł z partii.

Natomiast drugi projekt - „Zatrzymaj Aborcję” - przygotowany przez Fundację Życie i Rodzina, został skierowany do dalszych prac komisji sejmowej. Tę inicjatywę poparło ponad 830 tys. obywateli. Jej zwolennicy są za zaostrzeniem przepisów. Chodzi o wykreślenie z obowiązującej ustawy zapisu zezwalającego na legalne przerwanie ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

 

autor: dm

Wasze komentarze (19)

Łukasz
2018-01-19 13:02:00

kłamstwo z ilością podpisów, nie 400 a co najwyżej 200 tys, kilka razy mniej niż stop aborcji

0
2018-01-19 09:24:00

Widać, że głupoty w Radomiu malutko.

tonio
2018-01-18 13:23:00

Jak powiedział Ronald Regan za aborcją są wszyscy ci którzy zdążyli się już urodzić

tonio
2018-01-18 12:02:00

Jak powiedział Ronald Regan za aborcją są wszyscy ci którzy zdążyli się już urodzić

0
2018-01-18 10:15:00

Pomyśleć, że gdyby dopuścić aborcję, to mogł by nie mieć kto protestować w ogóle.

Andrzej
2018-01-18 09:05:00

A gdzie "Andrzej Strug" ? Nie był obecny ?

Erni
2018-01-18 08:46:00

1921 Pany To Waszą lewacką domeną jest skrobanie,wyskrobywanie i wycie do skrobania.

1921 Pany
2018-01-18 00:35:00

A wyskrobki pisowskie hejtki kumentują katolickie komuchy.

Ha ha
2018-01-18 00:33:00

Następnym razem na czerwono w tą pisowską hołotę. Co to w Radomiu farby zabrakło, Suski malarz zeskrobie i odmaluje

Józef
2018-01-17 23:22:00

Dostali po parę groszy to i stoją. Od czasu do czasu piłują ryje. Swieże powietrze tez dobrze robi przed kolacją.

Damian
2018-01-17 22:01:00

90% uczestników to osoby, których to zupełnie nie dotyczy. Żenada, widać , że nie mają nic ciekawszego w życiu do roboty.

0
2018-01-17 21:55:00

Matko, jakie tłumy! Widać, że niewiele przygłupów w Radomiu.

0
2018-01-17 21:43:00

Bo tylko emerci maja czas? i renciści

0
2018-01-17 21:01:00

Coś cieniutki ten protest. Malizną jedzie.

Marcin
2018-01-17 20:21:00

Większość w wieku że predzej z eutanazji niż z aborcji będę chcialy skorzystać

oo
2018-01-17 20:16:00

I znowu emeryci i renciści

oo
2018-01-17 20:16:00

I znowu emeryci i renciści

Komedia
2018-01-17 20:10:00

Ale się obśmiałem. Łuczycki przyszedł na protest przeciwko sobie. Nie paranoja? PO jest kompletnie nie wiarygodna.

skandal!!!
2018-01-17 20:00:00

a co tam robią przedstawiciele PO???? powinni zostać wyproszeni!