Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kładka nad ul. Szarych Szeregów wreszcie oddana do użytku!

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-13 09:10:00, aktualizacja: 2018-01-13 12:00:00

W piątek została otwarta dla pieszych i rowerzystów kładka nad ulicą Szarych Szeregów na radomskim Obozisku. Obiekt pomyślnie przeszedł wszelkie konieczne próby i został kilka dni wcześniej odebrany przez nadzór budowlany. Przeprawa ma 4,5 metra szerokości oraz prawie 41 metrów długości. Wykonawcą zadania była firma Vistal z Gdyni.

Kładka połączyła dwie części Oboziska, przedzielone dotychczas bardzo ruchliwą ulicą Szarych Szeregów. Niektórzy radomianie zarzucali, że obiekt służy wyłącznie jako dojście do pobliskiego kościoła Matki Bożej Bolesnej. To jedynie część prawdy. Świątynia rzeczywiście znajduje się na obrzeżach osiedla, ale nie można przy tym zapominać, że w jej najbliższym sąsiedztwie - po północnej stronie ulicy Szarych Szeregów - znajdują się ulice Radosna, Grójecka, Żywa, Stodolna, Ozdobna i końcówka Różanej. Jest tam około 80 posesji, do których też potrzebne jest bezpieczne dojście - czytamy na mzdik.pl.

O tej kładce napisano i powiedziano już chyba wszystko, także nie będziemy przypominać całej tej "historii"...

 

autor: dm, MZDiK

Wasze komentarze (16)

Dogen
2018-01-24 21:26:00

Miasto zafundowało skrót do guślarni.

W
2018-01-15 08:55:00

Gdzie galeria z otwarcia? Gdzie Radosław przecinający wstęge?

eldorado
2018-01-14 23:18:00

"Obiekt pomyślnie przeszedł wszelkie konieczne próby i został kilka dni wcześniej odebrany przez nadzór budowlany." czy dziennikarz robi sobie żarty? brak rzetelności czytać sie Was nie chce

chytra baba Ewa
2018-01-14 14:36:00

Kładka to symbol rzadów Witkowskiego w Radomiu. Może ktoś zapamięta.

@123
2018-01-14 14:00:00

Brawo za wpis.

ola
2018-01-14 12:01:00

co bedzie jak ta jedna lina peknie

aa
2018-01-14 11:59:00

no szedlem ale buja podobno beda skakac z niej na bungee

123
2018-01-14 00:17:00

Do gfhgb -Z tego co piszesz mniemam że jesteś kanalia i gnój i możesz kraść Hanka Gronkiewicz przykryje wszystko.

gfhgb
2018-01-13 16:52:00

@Do sn: Długów to najwięcej narobił Kosztowniak :D @123: Jakie ośmieszanie miasta na arenie kraju? Nikt w kraju nie słyszał o tej kładce, a w innych miastach są większe afery i marnotrawienie publicznych środków.

Do sn
2018-01-13 16:15:00

To szybko. Po Witkowskim trzeba będzie porządkować ze trzy następne kadencje a długi spłacać ze dwadzieścia pięć lat.

0
2018-01-13 16:12:00

Na tej kładce z jednej strony powinno być popiersie Witkowskiego a z dtugiej Frysztaka

sn
2018-01-13 14:57:00

12 stycznia 2018 roku zakończyło się porządkowanie spraw po Kosztowniaku. Uff...

123
2018-01-13 13:37:00

Panie Redaktorze, Pięknie umniejszył Pan problem kładki sugerując, że służy ona tylko mieszkańcom zmierzających na mszę świętą do kościoła. TO NIE PRAWDA !!!. Problem kładki to arogancja władzy, ośmieszania Miasta na arenie Kraju i narażenie Gminnej Kasy (Publicznej) na straty znacznych rozmiarów przez Wiceprezydenta Frysztaka który mimo pisemnego powiadomienia przez Wykonawcę kładki o błędach w projekcie polecił jej realizowanie. Czemu próbuje Pan przykryć prawdziwe powody opóźnienia i wzrostu kosztów zamiast zadawać pytania w stylu: Jaki interes miał Wiceprezydent w realizowaniu wadliwego projektu bez zlecenia jego poprawy, Czy chodziło o PR i szybkie otwarcie efektownej przeprawy nad Szarych Szeregów czy może o dodatkowe pieniądze wydane bez przetargu?.

Arkadiusz Głaz
2018-01-13 12:47:00

Czy pieniądze za tłumiki drgań zostały już odzyskane, czy w ogóle Miasto wystąpiło do projektanta z fakturą za zaprojektowanie pomiar montaż i ochronę? POwinniście przypomnieć krok po kroku,co się działo z tą inwestycją, na jakim etapie zauważono wady, co z tym zrobiono lub zaniechano, kto za to odpowiada. Będziecie wtedy obiektywnymi dziennikarzami . Ja zdaję sobie doskonale sprawę, że obecna ekipa wcale nie ma się czym chwalić jak było planowane, i dlatego wielkiej fety nie będzie . Ale wy jako redakcja powinniście dociekać niezależnie od tego, czy UM zamiesza u was reklamy i inne teksty, jesteście to winni waszym czytelnikom!

Patryk
2018-01-13 11:39:00

Prez Witkowski musi poprawiać bałagan po poprzednikach i jeszcze jest za to atakowany ! Najważniejsze ze się udało

rw