Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski komentuje poprawki PiS i budowanie większości w Radzie Miasta [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2018-01-04 14:10:00, aktualizacja: 2018-01-04 16:35:00

Radosław Witkowski odniósł się do dzisiejszych poprawek posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy proszą prezydenta Radomia o 20 mln zł na rehabilitację i kierunek lekarski oraz poinformował, na jakim etapie jest jego budowanie większości w Radzie Miasta.

- Jeśli chodzi o finansowanie szkolnictwa wyższego, to prezydent miasta ma związane ręce, bo jeśli sięgniemy do ustaw, to tam jest wyraźnie zapisane, że prezydent może realizować tylko te zadania, które są w ustawie o samorządzie terytorialnym - powiedział, dodając: - Finansowaniem szkolnictwa wyższego w Polsce, zajmuje się państwo i to w pierwszej kolejności ministerstwo powinno zagwarantować finansowanie dla kierunku medycznego.

Poprawkę ws. 15 mln zł na oddział rehabilitacji RSS, prezydent skomentował następująco: - Szacunkowy koszt tej inwestycji to około 56 mln zł, a więc nie jest to 15 mln, tylko 56. Cały czas zabiegamy jednak o finansowanie zewnętrzne, tak jak to było z ul. Wojska Polskiego, potrzebujemy więc determinacji i współpracy ponad podziałami.

W sprawie budowania większości, Radosław Witkowski powiedział: - Stoję ciągle na stanowisku, abyśmy nie przenosili standardów warszawskich do Radomia, budżet miasta jest budżetem mieszkańców i każdy sprawujący funkcje publiczną, bierze odpowiedzialność nie za wielką politykę, tylko za swoich sąsiadów; jestem gotowy po raz kolejny przekonywać wszystkich, że warto poprzeć ten budżet, jeśli radni mają swoje propozycje, na pewno się do nich odniosę.

Więcej na załączonym wyżej wideo.

Posłowie PiS proszą prezydenta o 20 mln zł na rehabilitację i kierunek lekarski [WIDEO]

 

autor: dm

Wasze komentarze (39)

Aldek
2018-01-07 19:46:00

Panie prezydencie jedyne co pan może zrobić jeszcze dla Radomia to podać się do dymisji.

X man
2018-01-06 19:41:00

Radek, co dalej z lotniskiem? Listu NIE MA, umowy NIE MA, Easy Jet NIE MA. Pisiory maja za ciebie wszystko zrobic???

alkoholik
2018-01-06 16:30:00

Je.bie ode mnie jak z murzyńskiej chaty ale moda jest modą. Mam tłusty ryj i zarost warchlaka i to się liczy.

Luzak
2018-01-05 12:35:00

Nie będę się golił i zębów nie chcę myć

luzak
2018-01-05 12:17:00

Luzak wyluzuj . Skoro Ci się ząbki wyluzowały.

nokaut
2018-01-05 12:15:00

Na punkty Witkowski rozłożył PiS w Radomiu. Bokser w stylu Pietrzykowskiego i Pażdziora. Facet z głową i rozumem na karku. Nowa jakość w polityce. Pan przewodniczący sam się przyznał że nawet zastępcom nie dorównuje w inteligencji. Nie ma co żałować że pisowi żal dupę ściska. To tylko eliminacje. Przyjdzie czas i na Igrzyska

Luzak
2018-01-05 08:49:00

Nie gole się i zębów nie będę mógł.

olo
2018-01-05 08:45:00

Prezes Siwak zarabiał znacznie mniej a lotnisko rozwijało się znacznie lepiej.

xyz
2018-01-05 08:05:00

Komentarz zablokowany.

wyborca
2018-01-05 06:31:00

Komentarz zablokowany.

do Mecenas
2018-01-05 01:35:00

Hahahaha ale ty jesteś głupia

Mecenas
2018-01-05 01:33:00

O co ci chodzi? Ja jestem mecenasem prezydenta Witkowskiego i muszę pilnować, żeby ktoś nie napisał coś złego na niego.

do Mecenasa
2018-01-05 01:30:00

A ja apeluję ponownie trollu do ciebie. Nie zamkniesz przydupasie PO ust ludziom czy ci sie to podoba czy nie. I wyjdz z tej strony, bo ludzie wiedza kim jestes.

Mecenas
2018-01-05 00:50:00

PONOWNIE apeluje TROLLU przestań zmieniać nicki i wyPiSywać bzdety BO NIKT I TAK NIE TRAKTUJE tego forum poważnie !!! Przez takich jak Ty właśnie !

do Mecenasa
2018-01-05 00:48:00

Widać, że jesteś przydupasem PO i ci nie pasuje jak ktoś pisze o twoim guru. Masz zaćmę na oczach skoro nic nie widzisz. Zajrzałem przed chwilą na fejsa i zobaczyłem komu prezydent Witkowski lajkuje. I to jest bezczelność. Wspierać tego co psioczy na Gowina, a poźniej mówić, żeby dał pieniądze. To się nazywa dwulicowość.

Mecenas
2018-01-05 00:34:00

TROLLU przestań zmieniać nicki i wyPiSywać bzdety BO NIKT I TAK NIE TRAKTUJE tego forum poważnie !!! Przez takich jak Ty właśnie !

0
2018-01-05 00:23:00

Niech Witkowski lajkuje tym co psioczą na Gowina to dostanie od niego z ministerstwa wielkie zero.

123
2018-01-05 00:08:00

Skoro tak prezydent chce zgody ponad podziałami to dlaczego lajkuje na fejsie tym osobom, które sieją zamęt w Radomiu ? Wychodzi na to, że kłamie.

Radom
2018-01-04 23:51:00

poprawka: ...ile zarabiał...

Radom
2018-01-04 23:50:00

Zapytajcie ile zabarwił Prezes Siwak za czasów Kosztowniaka !!! A potem wyPiSujcie te wasze BZDETY nieuki !

 1 2 >