Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski: Jesteśmy gotowi zainwestować 20% w przebudowę ul. Wojska Polskiego [WIDEO]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-12-29 14:00:00, aktualizacja: 2017-12-29 19:00:00

Prezydent Radomia Radosław Witkowski również skomentował wczorajszą decyzję Ministerstwa Finansów ws. przekazania ponad 93 mln złotych na przebudowę ulic Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. - Warto było walczyć o więcej niż 50-procentowe dofinansowanie, mimo iż niektórzy twierdzili, że to niemożliwe - mówił.

- Warto było walczyć o więcej niż 50-procentowe dofinansowanie, mimo iż niektórzy twierdzili, że to niemożliwe. Od początku stawialiśmy sprawę jasno i deklarowaliśmy sfinansowanie z budżetu 20 procent inwestycji. Argumentowaliśmy, że to droga międzynarodowa, która przede wszystkim przenosi ruch tranzytowy. Niektórzy twierdzili, że to się nie uda. Jednak nasz upór, konsekwencja i determinacja w działaniu dała efekt. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad tym projektem, a w szczególności marszałkowi Adamowi Bielanowi i wojewodzie Sipierze za doskonałą współpracę ponad politycznymi podziałami. To pokazuje, że rzeczywiście zgoda może zmienić Radom - powiedził prezydent Radomia.

Następnie Radosław Witkowski zapewnił, że miasto ma zabezpieczone pieniądze na wkład własny. Liczy jednocześnie, że radni jak najszybciej uchwalą przyszłoroczny budżet Radomia, by można do niego wprowadzić pieniądze z rządowej dotacji i ogłosić przetarg na wybór wykonawcy prac.

Przebudowa powinna rozpocząć się w przyszłym roku i potrwa do końca 2020 roku. Zgodnie z założeniami prace mają być prowadzone w taki sposób, by utrzymać przejezdność alei Wojska Polskiego.

Ponad 93 mln złotych na przebudowę ulic Wojska Polskiego i Żółkiewskiego!

 

autor: dm

Wasze komentarze (25)

on
2018-01-02 10:07:00

Budżet miasta RADOMIA nie jest uchwalony , raczej uwalony ale Prezydent Witkowski ma 20 % chyba na jakimś lewym koncie. Pewne tj. że budżet gminy jest b.dziurawy i pełno w nim kredytów , zobowiązań do spłaty.Miny tych gości z po nietęgie , może zawstydzone ,żałosne.

0
2017-12-31 10:48:00

Szkoda tylko, że Radosław nie zdąży już zrobić sobie zdjęć podczas oddawania tej inwestycji.

Psychiatra Bernarda
2017-12-30 17:03:00

Dlaczego nie bierzesz leków na głowie które masz przepisane ?!

pisowiec
2017-12-30 11:57:00

Szacunek dla Witkowskiego, że potrafi porozumieć się i współpracować ponad podziałami politycznymi, żeby zrobić coś dla Radomia.

Bernard
2017-12-30 11:23:00

Przepraszam Państwa, ale na tym forum mamy kretyn, debila totalnego, do tego piszącego wszystko wielkimi literami. Radek, gratulujemy elektoratu. Cieszymy, się że łaskawie dajesz te nasze 20%kwoty. Ale może być jeszcze ta jak wy zrobiliście z finansowaniem hali za rządów Kosztowniaka. Tak więc nie składaj rączek i nie ciesz cię za bardzo.

0
2017-12-30 09:37:00

Kolejny gwóźdź do trumny Witkowskiego. Rzeczywiście, po minach widać co czują ci panowie.

suweren
2017-12-30 05:06:00

Komentarz zablokowany.

0
2017-12-29 23:29:00

Mina tego z prawej ... bezcenna.

ccv
2017-12-29 23:23:00

Nie pojmuję, że PO ma taki durny i prostacki elektorat jak Radomis. Dlatego się rozpadną.

Radomis
2017-12-29 22:07:00

Komentarz zablokowany.

12
2017-12-29 21:53:00

Nie lubiłem go tej pory PO, a teraz zaczynam Witkowskiego lubić.

hehe
2017-12-29 21:13:00

No, ale się chłop napracował! Zgodził się dostać pieniądze, a przecież nie musiał, tak samo jak mógł nie zgodzić się łatać tej dziury, co się zrobiła na wiadukcie, a jednak pozwolił załatać. Zgoda zmienia Radom:)

Kaann
2017-12-29 20:00:00

Radek, mam marzenie, żebyś się k..wa w końcu wziął do roboty. Marnujesz rozwój Radomia.

Radomiak
2017-12-29 19:43:00

HEHE Boli was zazdrosne nieuki, że Prezydent Witkowski zmienia Radom i robi to czego wy nie potrafiliście !?! Ps polecam wam zatem maść na ból d....y

KOT
2017-12-29 19:03:00

A ten tłusty KOT PO lewej to kto ? Frysztak - BINGO

Dem
2017-12-29 18:29:00

Radzio nieporadzio. Jak by wiedział co to honor to by się podał do dymisji po aferze z przywlaszczeniem pieniędzy na ryczalty no ale..... Jaki jest koń każdy widzi

Yyy
2017-12-29 18:18:00

Panie prezydencie. Nie walczyl pan. Gdyby nie zaangazowanie PIS nie byloby tych pieniedzy. Chwala PI ze nie postapili jak minister z PO ktory przyjechal nas i powiedzial: jak nie zaglosujecie na Witkowskiego nje damy kasy na gale

RADOM
2017-12-29 17:38:00

POWSZECHNIE WIADOMO, IŻ KOMENTARZE NIEPRZYCHYLNE I OBRAŻAJĄCE PREZYDENTA RADOSŁAWA WITKOWSKIEGO WYPISUJE JEDEN I TEN SAM TROLL ZMIENIAJĄC NICKI. NIKT WIĘC NIE BIERZE NA POWAŻNIE I NIE WIERZY W DEBILIZMY WYPISYWANE TU PRZEZ JAKIEGOŚ SFRUSTROWANEGO NIEUDACZNIKA Z KONKURENCJI POLITYCZNEJ.

po
2017-12-29 17:31:00

No dobre panisko i to w towarzystwie smutnego i skrzywionego flustrata.Ot bojcy!!!!!!!A bilans cieniutki.

po
2017-12-29 17:28:00

No dobre panisko i to w towarzystwie smutnego i skrzywionego flustrata.Ot bojcy!!!!!!!

 1 2 >