Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu. ''To prawdziwy czarny punkt w mieście''

Radom on-line / 2017-11-14 13:13:00, aktualizacja: 2017-11-14 16:20:00

Do końca maja przyszłego roku zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac. Wygrała firma Budromost Starachowice, która zaoferowała cenę 2 mln 282 tys. złotych. Zadeklarowała jednocześnie zakończenie robót do 31 maja przyszłego roku i udzielenie 7-letniej gwarancji.

Foto: Radom.pl

- Skrzyżowanie ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera to prawdziwy czarny punkt w naszym mieście. Przez lata brakowało jednak w tej sprawie konkretnych działań. Postanowiłem tę sytuację zmienić. Jestem przekonany, że po przebudowie, bezpieczeństwo w tym miejscu zdecydowanie się poprawi - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Zgodnie z projektem, wszystkie wydzielone pasy do skrętu w lewo będą miały swoje sygnalizatory. Dodatkowo na ulicy Wernera powstanie dodatkowy pas dla skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów. Podobne udogodnienie uzyskają kierowcy chcący skręcić w prawo z ulicy Mireckiego w Wernera.

Przy okazji przebudowy skrzyżowania, na ulicy Szarych Szeregów na wysokości dawnego dworca autobusów podmiejskich pojawi się nowa sygnalizacja świetlna. Nowa sygnalizacja będzie zamontowana także na ulicy Wernera, pomiędzy halą targową, a galerią handlową. Ta sygnalizacja będzie działała w dni targowe, czyli w czwartki i w soboty.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (9)

0
2017-11-17 10:58:00

Niech Frysztak wybuduje kładkę.

Do @Edwrad
2017-11-15 20:07:00

Od dawna pisałem o lewoskrętach na tym skrzyżowaniu. Od czasu gdy jacyś cwaniacy od zarabiania na przebudowach przebąkiwali w mediach. Raczej nie przebąkiwali lecz podpuszczali lemingów. Kto personalnie jest najbardziej aktywny w popieraniu przebudowy? Należy dobrze przyjżeć się "aktywiście".

kk do wers
2017-11-15 19:37:00

zgadzam sie np na Tytoniowej zrobili lotry z MZDIK zakaz zatrzymywania tylko nie uwzglednili mieszkanicow nimi powinien sie zajac prokurator

Do @Edward
2017-11-15 08:36:00

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

wers
2017-11-15 07:51:00

Ludzie !!! Jak powtrzymać w Radomiu te wszystkie działania MZDiK, które prowadzą tylko do jednego, ZWIĘKSZENIA KORKÓW. Każda przebudowa, każda tzw. modernizacja, każdy remont do tego prowadzi. Czy ci ludzie są ślepi, nie jeżdżą po mieście? Jest w Radomiu jakaś partia która w swoim programie ma to, aby to zatrzymać?

Logik
2017-11-15 07:46:00

Pisałem o tym wielokrotnie, przebudowa tak, ale w to miejsce rondo (hybrydowe?), bezpieczniejsze od wydzielonych pasów do skrętów i świateł, no i tańsze o 70% tańsze. Z jednym z Edwardem się zgodzę, nikt nie robił głębokiej analizy tego skrzyżowania włącznie z synchronizacją świateł z rondem ks. Kotlarza.

jaś
2017-11-14 18:50:00

Edward przestań się mazać !

@Edward
2017-11-14 16:16:00

Chyba sobie żartujesz. Wiadomo, wypadki są, bo kierowcy jeżdżą nierozważnie, ale jeśli będzie wydzielony pas do skręcania w lewo i będą światła, to zrobi się bezpieczniej, bo nie będą kierowcy wyjeżdżać w ciemno, czyli wymuszać pierwszeństwo.

Edward
2017-11-14 16:04:00

Przebudowa wyeliminuje wypadki a ja zostanę św. Mikołajem. Proszę wytłumaczyć jak to jest. Na placu ks. Kotlarza jest duże rondo i światła. Wypadki,jak były tak są. Czy ktoś z mwgistratu zajmował się badaniami i analizą skrzyżowania Wernera i Mireckiego? Chodzi tylko i wyłącznie o wyciągnięcie kasy. Brak godspodarności w Radomiu doprowadza miasto do nędzy.