Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Radomiak wreszcie wygrał przed własną publicznością [WIDEO, ZDJĘCIA]

dm 2017-11-12 20:05:00

W spotkaniu 17. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak wygrał przed własną publicznością 2:1 z GKS-em Bełchatów. Zieloni ponad połowę meczu grali w osłabieniu. Dla naszego zespołu to pierwsze zwycięstwo w Radomiu od 15 września.

W 7. minucie strzał Mazana pewnie obronił Moczadło. Następnie Gostomski zatrzymał "zapędy" Giela. W 15. minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie. Po akcji Leândro, najlepiej w polu karnym gości zachował się Klabník, z bliska pokonując golkipera gości.

W 21. minucie Bemba trafił ciut obok słupka. Dziewięć minut później GKS wyrównał: z 15 metrów plasowanym strzałem Gostomskiego pokonał Pietroń. Od 37. minuty Zieloni grali w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Adama Wolaka. Pomocnik naszego zespołu w bezmyślny sposób - mając na swoim koncie żółty kartonik - rzucił piłką w leżącego na murawie zawodnika bełchatowian.

W 41. minucie Rolinc z czterech metrów... wykopał futbolówkę poza stadion. Chwilę później Gostomski wybronił uderzenie Giela.

W 55. minucie Agu z 20 metrów uderzył obok bramki. W kolejnych minutach więcej było walki w środku pola, aniżeli składnych akcji z obu stron. Dopiero w 74. minucie Leândro przeprowadził indywidualną akcję, pokonując Moczadło strzałem - w swoim stylu - z około 20 metrów.

W 82. minucie Thiakane uderzył kąśliwie, ale na szczęście Gostomski był na posterunku. Do końca meczu Radomiak kontrolował przebieg gry i odniósł pierwsze domowe zwycięstwo od 15 września, brawo!