Czarni nie sprostali mistrzom Polski

dm, plusliga.pl 2017-10-21 21:35:00

W spotkaniu 6. kolejki siatkarskiej PlusLigi Cerrad Czarni Radom przegrali na wyjeździe 0:3 z mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to czwarta porażka w sezonie 2017/2018.

Pierwszą partię dużo lepiej rozpoczęli kędzierzynianie. W ataku dobrze spisywał się Maurice Torres oraz Sam Deroo, a w bloku świetnie radził sobie Łukasz Wiśniewski (13:9). Podopieczni Roberta Prygla starali się zniwelować tę kilkupunktową stratę, ale pojedyncze udane ataki Michała Filipa i Wojciecha Żalińskiego nie wystarczyły, aby nawiązać równorzędną walkę. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa w premierowej odsłonie meczu zdobył Rafał Buszek.

Czarni Radom po porażce w pierwszym secie w kolejnym zagrali już znacznie lepiej. Co prawda w pierwszej części partii warunki gry dyktowali kędzierzynianie (9:5), ale goście za sprawą świetnej postawy Tomasza Fornala i Jakuba Ziobrowskiego doprowadzili do remisu 11:11. Od tego momentu aż do stanu 18:18 zespoły grały punkt na punkt. Następnie inicjatywę przejęli podopieczni Andrei Gardiniego. Z kolei radomianie zaczęli popełniać proste błędy (20:23). W ostatnich akcjach dwa punktowe bloki na swoim koncie zapisał Buszek (25:20).

Set numer trzy po dziesięciominutowej przerwie lepiej zaczęli siatkarze z Radomia. Trzy udane ataki Żalińskiego z rzędu dały im prowadzenie 4:2. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu 4:4, a następnie wypracowali kilkupunktową przewagę (15:11). Ciężar gry w ataku na swoj barki wziął Deroo. Końcówka tej partii była bardzo zacięta. Nasz zespół miał nawet w górze piłkę setową, ale nie wykorzystał swojej szansy. Ostatnie dwa punkty na wagę zwycięstwa gospodarzy za trzy punkty zdobył Deroo (30:28).