Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Radomskie Centrum Onkologii otrzymało imię Bohaterów Radomskiego Czerwca '76 [ZDJĘCIA]

Radom on-line / 2017-06-19 15:00:00, aktualizacja: 2017-06-19 15:55:00

W ramach obchodów 41. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76 odbyła się uroczystość nadania imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca '76 Radomskiemu Centrum Onkologii.

- To dla nas ważna chwila. Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie nasz szpital będzie nosił takie imię. Bohaterowie walczyli o wolność, natomiast my swoją pracą walczymy o zdrowie ludzi. Mam nadzieję, że będziemy godnie reprezentować bohaterów tamtych wydarzeń - powiedziała Dorota Ząbek, dyrektor Radomskiego Centrum Onkologii.

W uroczystości wzięli udział między innymi Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Prezes Stowarzyszenia Radomski Czerwiec '76 Stanisław Kowalski, a także posłowie, władze miasta oraz pracownicy Radomskiego Centrum Onkologii.

- To piękny moment. 41 lat czekaliśmy na taką chwilę. To szpital, w którym ludzie walczą o swoje życie. Mają nadzieję, taką jaką my mieliśmy w 1976 roku. Oni mają nadzieję na życie, a my mieliśmy nadzieję na lepszą Polskę - mówił wzruszony Stanisław Kowalski.

- Rozpoczynamy obchody 41. rocznicy Radomskiego Czerwca '76. Cieszę się, że po ubiegłorocznych obchodach udało nam się przebić w świadomość Polaków, a nawet Europejczyków, że europejska droga do wolności zaczęła się od buntu radomskich robotników. To przełomowa data w polskiej historii. Cieszę się, że po raz kolejny możemy honorować tych bohaterów - dodał Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

- Cieszę się, że to miejsce będzie miało imię Bohaterów Radomskiego Czerwca '76. Jesteśmy z Was dumni - podkreślił Stanisław Karczewski.

Podczas uroczystości wręczono medale "Pro Patria".

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: mag

Wasze komentarze (25)

Radomski Warchoł
2017-06-24 11:54:00

Zaraz zaraz przecież to partia prezydenta radomia protestowała przeciw obniżeniu ubekom i esbekom emerytur tym samym którzy katowali ludzi w "76" a teraz przylazł na imprezę nadania takiej nazwy.

upodlenie Radomia przez PO
2017-06-22 05:35:00

Panie Kowalski nie wstyd panu bratać się z tymi którzy bronią SBeków? Tych samych którzy pana pałowali? Przecież to jest ich totalne zakłamanie i cynizm.

Q
2017-06-21 11:11:00

To centrum to zasługa Kosztownaika i jego ekipy. Dzisiaj to tylko nadanie imienia placówki. To za kosztownaika zbudowano centrum . Witkowski tylko potrafi podpiąć sie pod czyjaś prace. Zdjęcie jest ważne na Facebook będzie jak znalazł. Tylko lans panie witkowski

tkmyr
2017-06-20 20:50:00

kolejny temat zastepczy w miescie szkoda radomia, pis z po swietnie wypada na zdjeciach i w koalicji w miescie.

bez forum
2017-06-20 10:07:00

Co jakiś czas wchodzę na radom24 i mówię sobie że to ostatni raz. Portalu wyłączcie to forum! Do czego to ma służyć? Nic konkretnego, tylko ten sam bełkot pod każdym artykułem. Czy piszecie o lodach czy kwiatkach , jakiś frustrat cały czas pluje jadem. Przecież to jest chore

xyz
2017-06-20 10:04:00

Boże jakie to jest smutne... Uroczystości Czerwcowe, które połączyły radomian, które powinny być ponad podziałami i do pewnego momentu nawet były, dziś są równane z błotem przez hejterów. Bardzo to przykre... Na zdjęciach są wszyscy. Potrafili razem stanąć na uroczystości. A Wy? Chowacie się zawsze w tym internecie i krytykujecie wszystko. Niewiele Wam brakuje żeby zacząć krytykować pacjentów tam leczonych.

fff
2017-06-20 08:44:00

Ale czerstwe komentarze dajesz koles

@Murem za Radkiem
2017-06-19 22:29:00

Słaby trolling.

Program CELA+
2017-06-19 22:21:00

Tymczasowy Prezydent winien regulować ruch na Wojska Polskiego i zobaczy co zafundował mieszkańcom . Jest nawet skłonny dołożyć 20% pieniędzy na remont. Ten Witkowski robi z naszego miasta pośmiewisko na cały kraj. Fontanny z gwarancją 8 lat naprawia za kwotę około 70.000 zł (Jeśli miasto zapłaci natychmiast prokurator, gdyż jest na fontanny gwarancja). Ochrona comiesięczna kładki na szarych szeregów 12.000 zł miesięcznie (wybudowana za ponad 4.000.000 zł i jest zamknięta).

Murem za Radkiem
2017-06-19 22:05:00

W weekend miałem gości z poza Radomia mówili że tak zarosnietego i brudnego miasta dawno nie widzieli. Jest mi wstyd za Radka, a byłem kiedyś murem za Radkiem

Tymczasowy Radek
2017-06-19 22:02:00

Tymczasowy na zakończenie chciałby być wszędzie.

Strass
2017-06-19 20:33:00

Komentarz zablokowany.

twój Brat Pit
2017-06-19 20:27:00

Komentarz zablokowany.

kos
2017-06-19 20:21:00

.......... i wokół widać rozentuzjazmowane i wiwatujące tłumy mieszkańców Radomia.

kos
2017-06-19 20:18:00

.......... i wokół widać rozentuzjazmowane i wiwatujące tłumy mieszkańców Radomia.

RakPiS
2017-06-19 20:17:00

Cala strona po prawej powinna być od ręki leczona. PiS im rozum zżera. Rzucali kłody od pomysłu do budowy Centrum. Dziś wstrzymują leczenie z braku rządowych dotacji. Mają czelność pozować do zdjęcia grupowego. Rejczaki , Wróble , Karczewski i Kosztowniak wstydu i honoru to już dawno nie macie !

0
2017-06-19 19:27:00

Prestiżowiej by było, gdyby ten szpital nosił imię wybitnego badacza w dziedzinie nowotworów.

z zagranicy
2017-06-19 19:25:00

Jak ten Kaczyński to robi? 500+, senior 75+ leki za darmo, giełda w górę, ratingi szaleją, eksport jak nigdy wysoki, produkcja, konsumpcja w górę, frank tanieje, napływ inwestycji zagranicznych, fabryki przenoszą się do Polski, brak terroryzmu , likwidacja patologii w sądownictwie i reforma sądownictwa, nowa konstytucja, wzrost wydatków na armię. KOD juz nie skacze. Palikot odszedl w niepamiec, Niesiolowski pieni sie coraz mniej. Chyba przyjade do Polski na urlop.

rzeczywistość
2017-06-19 19:20:00

Ważne by ten Szpital leczył, a nie uprawiał polityki...

ewerest
2017-06-19 17:40:00

masz jakąś obsesję z tym lansowaniem kolego.Wyobrażasz sobie by nie bylo prezydenta miasta na takiej uroczystosci???Puknij się w łepetynę zrytą i to bardzo.

 1 2 >