Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Opuszczony budynek zostanie wyburzony. ''Przestanie szpecić tę część miasta''

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-06-15 14:40:00

Opuszczony budynek przy ulicy Reja 13/15 zniknie z miejskiego krajobrazu. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego otrzymał od wojewody pieniądze na dokonanie zastępczej rozbiórki.

Foto: Radom.pl

Budynek przy ulicy Reja to własność prywatna. Ze względu na zły stan konstrukcji, już kilkanaście lat temu, decyzją PINB został wyłączony z użytkowania i przeznaczony do wyburzenia. Wezwania właścicieli do dokonania rozbiórki pozostawały bezskuteczne.

- Teraz zakończyła się cała, długa droga administracyjna, a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ma już w swojej dyspozycji pieniądze od wojewody przeznaczone na sfinansowanie prac rozbiórkowych. Cieszymy się, że wreszcie budynek przy ul. Reja przestanie szpecić tę część miasta i nie będzie już stanowił żadnego zagrożenia - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm, UM Radom

Wasze komentarze (20)

@Jola
2017-06-20 09:12:00

Jolu, czyżbyś posiadała jedną z takich nieruchomości, że żyłka ci tak wyszła? Nie masz pieniędzy na remont to sprzedaj. Estetyka jest jednym z najważniejszych aspektów funkcjonowania miasta, a kto tego nie rozumie z tego przysłowiowa "wieś wyjść nie może ". Jeśli noe razi cię widok rudery w zabytkowej części miasta to won z powrotem skąd tam przylazłaś i nie psuj humoru ludziom na poziomie.

bolo
2017-06-19 12:07:00

Komentarz zablokowany.

123
2017-06-17 22:06:00

Standowicz jest skuteczny Brawo.

Rewitalizowany
2017-06-17 19:29:00

Panie Frysztak o jakim bezpieczeństwie mówisz ??? Już kładkę na Szarych Szeregów zrobiłeś bardzo bezpieczną...hahaha...

sio
2017-06-17 19:08:00

A niech ten prezydent zabierze się za rudery własności miasta a nie bierze się za prywatne.

0
2017-06-17 18:05:00

A chałupa Witkowskiego nie szpeci? Rozwalić dziadowi

Remi
2017-06-17 12:53:00

Wreszcie konkretna decyzja.Szkoda że tak późno .Takich walących się szop jest o wiele więcej w centrum Radomia .

wyborca
2017-06-17 12:42:00

W końcu znalazł się ktoś, komu zależy, żeby coś zrobić, a nie tylko pierdzieć w stołek i unikać "trudnych" tematów, które ostatecznie okazują się całkiem proste. Nigdzie w cywilizowanym świecie nie ma takiego dziadostwa, żeby nie można było usunąć rudery zagrażającej życiu z centrum miasta. Mam nadzieję, że hipoteka przekroczy wartość nieruchomości i na tej podstawie zostanie ona przejęta na za długi. Wtedy będzie można coś sensownego na tej działce zrobić.

Rewitalizowany
2017-06-16 13:32:00

A co ma z tym "sukcesem" wspólnego Prezydent Frysztak ??? Wystarczy, że Wojewoda jest z PiS i pieniądze sie znalazły !!! Przez 8 lat PO grosza nie chciało dać...

Jola
2017-06-16 11:43:00

Jego własność jego sprawa. Kiedyś jak właściciel chciał coś robić to miasto mu nie pozwalało bo była komuna. Dzisiaj spokojnie czeka na wygrany wyrok z miastem jeśli ruszy jego własność a ty Paweł jesteś w komunie. Gdzieś mam twoje poczucie estetyki.

Fgd, filharmonia w tym miekscu, pogrzalo cie?
2017-06-16 09:40:00

...

321
2017-06-16 09:39:00

A mi Panie prezydencie jest mniej szkoda, kiedy pomyślę sobie jaki kolejny paskudny budynek ze styropianu postawi tu kiedyś spolka rewitalizacja.

Paweł
2017-06-15 22:39:00

fdg chyba cię wygło z ta filharmonią. Wreszcie... Właściciela ( jak się zgłosi fikcyjnego) obciążyć kosztami i ukarać wysoką karą za narażanie życia. ono,socjalizm nie wraca. Dość totalnego syfu w Radomiu. Dociera to do ciebie ?

ono
2017-06-15 20:17:00

A co to socjalizm wraca?

nowoczesny
2017-06-15 20:16:00

Won od prywatnej własności. Mieszkańcy zapłacą za debilną decyzję władz miasta

observer
2017-06-15 18:38:00

A za kilka lat nagle zgłosi się nieuchwytny izraelski właściciel tej nieuchomości z sądownym wnioskiem o odszkodowanie za zniszczone mienie ...

remi
2017-06-15 18:18:00

Takich obiektów jest niestety w centrum Radomia o wiele więcej

gv
2017-06-15 17:42:00

Tak, na pewno w tych bez dachu z drzewami rosnącymi w środku :D

123
2017-06-15 15:12:00

W tych domkach mieszkają ludzie.

fdg
2017-06-15 14:48:00

W końcu... Tamta cała działka po wyburzeniu jeszcze kilku domków to idealna lokalizacja na budynek taki jak np. filharmonia.