Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Prezydent Witkowski zarzuca posłom PiS cztery kłamstwa w sprawie Air Show

Miasto, Samorząd, Polityka / 2017-06-15 09:45:00

W związku z kontrowersjami przy organizacji tegorocznego Air Show, prezydent Radomia Radosław Witkowski rozesłał do mediów komentarz do niektórych wypowiedzi posłów Prawa i Sprawiedliwości. Publikujemy go w całości.

"W ostatnim czasie w wypowiedziach posłów Prawa i Sprawiedliwości Marka Suskiego, Andrzeja Kosztowniaka i Wojciecha Skurkiewicza, pojawiło się kilka kłamstw, które w mojej ocenie są przykładem drwiny z inteligencji mieszkańców Radomia. Nie będę pisał zbyt długo, ponieważ jestem zajęty przygotowaniami do Air Show, ale krótko odniosę się do kilku poruszanych kwestii: 

1. kłamstwo: „Posłowie PiS musieli bardzo przekonywać prezydenta Radomia do zorganizowania Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2017”.

W rzeczywistości miastu od początku bardzo zależało na organizacji Międzynarodowych Pokazów Air Show, a zaangażowanie posłów Prawa i Sprawiedliwości było w tej kwestii znikome. 

2. kłamstwo: „Prezydent chciał jednodniowego Air Show”.

Prawda jest taka, że od początku zabiegaliśmy o dwudniowe Międzynarodowe Pokazy Air Show. Propozycja jednodniowej imprezy odnosiła się wyłącznie do zaproponowanego w pewnym momencie przez MON skromnego pikniku lotniczego.

3. kłamstwo: „Wszystko było ustalone. Na sesji 1 czerwca, miały być zatwierdzone ustalenia, a nagle prezydent zaczął robić jakieś problemy”.

W rzeczywistości 1 czerwca, tuż przed sesją, otrzymaliśmy informację, z której wynikało, że dotychczasowe ustalenia są nieaktualne i nagle nie rozmawiamy już o Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show, lecz jedynie o pikniku lotniczym. Stanowisko radnych (radni PiS nie wzięli udziału w głosowaniu) było sprzeciwem wobec takiego obniżenia rangi imprezy. Za to radnym jeszcze raz dziękuję.

4. kłamstwo: „Miasto ponosiło koszty organizacyjne: sprzątania, komunikacji itd.”

W rzeczywistości miasto nie ponosiło tych kosztów. W 2015 roku umowa z wojskiem była tak skonstruowana, że poniesione przez miasto nakłady były zwracane przez stronę wojskową.

5. Arogancja: „Panu prezydentowi, nie dość, ze trzeba było dać pieniądze to jeszcze lektykę i wyposażyć ją w miękkie poduszki”.

Bez komentarza. Takie zdanie świadczy tylko o poziomie wypowiadające te słowa, czyli posła Marka Suskiego.

6. Przesada: „Pan Prezydent powinien się nisko pokłonić ministrowi Antoniemu Macierewiczowi”.

Nam, w przeciwieństwie do wypowiadającego te słowa posła Andrzeja Kosztowniaka, zależy na partnerskich stosunkach z MON i działaniach opartych na dotrzymywaniu danego słowa.

7. Prawda: „Nie byłem przy ustaleniach miasta z wojskiem”.

To jedyne prawdziwe zdanie wypowiedziane przez posła Suskiego. Być może właśnie w tym problem, że posłowie PiS nie uczestniczyli w żadnych rozmowach i nie pomagali w przygotowaniach do Air Show."

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: cir

Wasze komentarze (29)

0
2017-06-17 18:10:00

Komentarz zablokowany.

Radomianin
2017-06-16 20:17:00

Piękne fontanny? To coś jest piękne?? Nie rozśmieszaj Radomian.

Niegospodarny
2017-06-15 21:38:00

Szanowni Państwo info dot. Fontan jest takie że fontanny mają 8 lat gwarancji. Jeśli miasto zapłaci choćby 1 zł. Z budżetu oznacza to niegospodarnosc. Połowa wakacji a piękne fontanny za prawie 5 mln nie działają. Co na to powie tymczasowy administrator Witkowski lub alfa i omega Frysztak.

Tymczasowy Radek
2017-06-15 21:32:00

I ja wtedy mówię: Już nie daję rady. Kiedy zmieni mnie ten komisarz.

Grzybek
2017-06-15 17:02:00

Komentarz zablokowany.

Też wyborca
2017-06-15 15:02:00

Przez przypadek oglądałem w Dami program (chyba "Na temat"), w którym "bohaterem odcinka" był poseł Suski. Można było poczuć się zażenowanym, jak ten człowiek się wypowiada... Próbuje "znać się" na wszystkim, ale niezbyt mu to wychodzi. Głupkowaty uśmieszek, bezczelny ton, wzrok skierowany nie na prowadzącą program, tylko wiecznie gdzieś w bok i ta "wiedza" na każdy temat - o co by prowadząca nie spytała, "wiedział" wszystko, oczywiście po pisowskiemu, czyli nawet to, co pis spierd...ło było według niego dobre. I ta wiedza na temat lotnictwa - nazwać bombowiec B-2 Superfortecą :-D Po co on wystąpił w tym programie??

Wyborca
2017-06-15 13:55:00

Komentarz zablokowany.

tez
2017-06-15 13:47:00

Jak zwykle pluć pisowcom w ryło a oni deszcz pada, Kosztowniak kłaniać się to ty możesz, jak to było czy nie klęczałeś paręnaście godzin w poczekalni u prezesa żeby cię nie wywalił za działki.

Jagoda
2017-06-15 13:41:00

Prezydent zajęty wojną z PiS, do walki włancza się poseł Mordak twierdząc że w fabryce broni zwolniono aż dwie osoby. Czyżby szykowała nam się koalicja?

bankiewicz
2017-06-15 13:38:00

panie grzegorzu, gdzie można to odsłuchać ?

wyborca
2017-06-15 13:30:00

Komentarz zablokowany.

gdzie kukiz?
2017-06-15 13:28:00

2 się bije, trzeci korzysta

gdzie kukiz?
2017-06-15 13:28:00

2 się bije, trzeci korzysta

1 2 3
2017-06-15 13:24:00

A co na to Ruch Kukiz 15 ?, który stoi z boku. Z pewnością od nich choć odrobinę prawdy się dowiemy.

mac
2017-06-15 13:12:00

Komentarz zablokowany.

Radomis
2017-06-15 13:01:00

pisowskie łby niszczą wszystko wokół ale" Radom to miejsce gdzie wszystko się zaczęło " i dlatego od Radomia zacznie się upadek pis niszczycieli z Carycą Katarzyną z Grójca na czele

Gdzie to można znaleźć, panie grzegorzu ?
2017-06-15 12:55:00

Gdzie to można znaleźć, panie grzegorzu ?

gdzie jest dostępny
2017-06-15 12:43:00

panie grzegorzu?

Bankiewicz Grzegorz
2017-06-15 12:40:00

46 minut najlepszych i najśmieszniejsze negocjacji z Pełnomocnikami Prezydenta Miasta Radomia, gdzie wynegocjowany został udział wkładu własnego na kwotę 1 złotych jest już dostępny w sieci.

Ines
2017-06-15 12:24:00

Miastu zależało na organizacji AIRSHOW? To dlaczego Radek wystąpił z prośbą o jednodniowy piknik? Potem próbował zwalić to na PiS, ale się przeliczył. Sam się chłopak ugrilował!

 1 2 >