Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Powstanie Galeria Radomskiego Sportu

Sport, Rekreacja, Turystyka / 2017-06-08 14:14:00

Zgromadzone pamiątki będą prezentowane w pomieszczeniach powstającego Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga.

- Zamierzamy w tej galerii pokazać wiele lat historii i wiele sukcesów radomskiego sportu. To nie tylko dyscypliny, które są dziś na topie, czyli pika nożna, siatkówka, czy koszykówka, ale także wiele innych promujących nasze miasto na przestrzeni lat - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Apeluje jednocześnie do radomian o przekazywanie pamiątek związanych z zawodnikami i ważnymi wydarzeniami. - Podzielmy się naszym wspólnym dobrem i przypomnijmy dni wielkiej chwały radomskiego sportu - zachęca prezydent.

- Dla wielu osób te pamiątki mogą mieć dużą sentymentalną wartość, ale gwarantujemy, że wszystkie znajdą godne miejsce - dodaje jeden z pomysłodawców utworzenia galerii, Jacek Szlegier.

Pamiątki, które później zostaną wyeksponowane będzie gromadził Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. MOSiR czeka m.in. na zdjęcia, stroje zawodników, ich trofea i wszystko to, co będzie przypominało o sukcesach radomskich sportowców.

MOSiR ma już m.in. ofiarowane przez rodzinę Kazimierza Paździora pamiątki po mistrzu olimpijskim w boksie. - Sam byłem świadkiem wielu bardzo ciekawych wydarzeń. Myślę, że zgromadzenie wielu eksponatów w jednym miejscu, pozwoli pokazać jak bardzo Radom kocha sport - podkreśla wieloletni dziennikarz Jerzy Figas.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm, mag

Wasze komentarze (13)

Koń jaki jest każdy widzi
2017-06-09 17:59:00

Czy w galerii będzie niedoszły olimpijczyk (spartakiady młodzieży - hahaha) niejaki KOŃ?

Barasznikow
2017-06-08 19:25:00

Komentarz zablokowany.

123
2017-06-08 16:17:00

Czyli Witkowski wbija pierwszą łopatę pod powstanie Galerii Radomskiego Sportu w pomieszczeniach Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga pod który trzy razy wbijał pierwszą łopatę. To ja już jestem 1234

ptvbm
2017-06-08 16:00:00

Świetny pomysł, ale w Kielcach to funkcjonuje od dawna. Ale w Radomiu nic nie można zrobić bo partyjniacy ujadają!

rad
2017-06-08 15:47:00

Czym zajmuje się nasz prezydent? Wstyd!

0
2017-06-08 15:45:00

Panie prezydencie, dziś pana kolega z Kielc ogłasza budowę centrum innowacji Głównego Urzędu Miar wartości 50 mln EUR, co da 500 stanowisk pracy dla najwyższej klasy fachowców. Dość prania mózgów radomian. Dołączam się do pytania, co z PGZ?

Jadwiga
2017-06-08 15:22:00

No właśnie dlaczego Prezydent nie buduje siedziby PGZ Byłyby nowe miejsca pracy

123
2017-06-08 15:18:00

Na to czekaliśmy od lat! :-) Weź się pan do roboty.

wer
2017-06-08 15:18:00

To może niestety przyćmić sukces tunelu świetlnego. No nie wiem.

radomqwr
2017-06-08 15:15:00

Co z budowa siedziby PGZ w Radomiu?

Dem
2017-06-08 14:56:00

A pamiątki z Wrocławia to same przyjechały???

Wow!
2017-06-08 14:53:00

Turyści będą zjeżdżać z całego świata!

0
2017-06-08 14:25:00

kolejna sesja zdjęciowa pana Witkowskiego i kolejna zapowiedź, że coś będzie. To już zwyczajnie staje się nudne. Najpierw poczekajmy na to centrum, bo kadencja zbliża się do końca a drugiej nie będzie.