Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Wygraliśmy! Obchody 40. rocznicy Radomskiego Czerwca '76 wydarzeniem historycznym roku

Kultura, Rozrywka, Historia / 2017-06-07 14:07:00, aktualizacja: 2017-06-07 16:16:00

Zeszłoroczne obchody 40. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76 zwyciężyły w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku. Jego organizatorem było Muzeum Historii Polski, a o wyborze laureata zdecydowali w głosowaniu internauci.

- Czerwiec '76 to bardzo ważna data na polskiej drodze do wolności. Mam nadzieję, że ubiegłoroczne obchody 40. rocznicy przywróciły dumę miastu, radomianom i wszystkim bohaterom Czerwca '76. Odbywały się one pod hasłem „Zaczęło się w Radomiu”. Wielu historyków mówiło, że nie byłoby takiego Sierpnia '80 i nie byłoby takiej Solidarności, gdyby nie Czerwiec 1976 roku. Za to z tego miejsca chciałbym podziękować bohaterom Czerwca i już teraz zaprosić wszystkich na obchody 41. rocznicy - powiedział odbierając nagrodę prezydent naszego miasta, Radosław Witkowski, który podziękował jednocześnie współorganizatorom obchodów, czyli Stowarzyszeniu Radomski Czerwiec '76 i Zarządowi Regionu NSZZ Solidarność Ziemia Radomska.

Celem plebiscytu było uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku. Na konkurs nadesłano 250 zgłoszeń z całej Polski i zagranicy, m.in. z Australii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Belgii, Ukrainy, Rosji, Gruzji, Irlandii. Spośród wszystkich inicjatyw jurorzy wybrali 15 projektów w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: dm

Wasze komentarze (13)

weteran
2017-06-08 09:13:00

Gratulacje dla całego sztabu organizacyjnego ! Specjalne pozdrowienia dla dyrektora gabinetu. Zasłużył już dawno na podwyżkę.

Alicja J
2017-06-08 09:10:00

Ojciec Tadeusz przeklina bo transmitował obchody a gówno go tylko obleciało. Patron z bożej łaski mszalno-medialny.

bu ha ha
2017-06-08 09:08:00

Będą opylać tych z pisu Bo najwyższa już pora odchwaścić Radom z tej szarańczy. Nie najedzone to od chwili jak wygrali wybory

Po
2017-06-07 22:50:00

Słyszałem na targu ze tymczasowy prezydent Witkowski chce do PiS

Jurek
2017-06-07 22:15:00

Wygraliśmy. Najbardziej zachwaszczone i zarosniete miasto. Brawo

0
2017-06-07 16:21:00

To trzeba przyznać. Obchody były znakomite. Gratulacje i zasłużona nagroda

etna
2017-06-07 16:04:00

Super :)

Student
2017-06-07 16:02:00

Gratulacje dla Prezydenta Witkowskiego za świetnie zorganizowane obchody Czerwca 76 Pozdrawiam

fdg
2017-06-07 15:22:00

PiSowskie trolle - atakujcie, bo za 2h już kończycie pracę i nie zdążycie!

3 2 1 strat !
2017-06-07 14:45:00

PiSowcy możecie zacząc ujadać

Radomianin
2017-06-07 14:38:00

BRAWO!!!!! Gratulacje.

Mirek
2017-06-07 14:29:00

Ciekawe za co i kogo trolle z pisu za chwilę skrytykują. Pewnie już trwa narada. Pozostali serdecznie gratulują wszystkim organizatorom obchodów.

t.w
2017-06-07 14:26:00

brawo!!