Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Znów to samo. Radomiak po porażce z Legionovią zagra tylko w barażach

Damian Markowski 2017-05-27 16:52:00

W spotkaniu 33. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak Radom przegrał na Narutowicza 0:1 z Legionovią Legionowo. Zieloni ponownie stracili gola w ostatniej minucie. Podopieczni trenera Roberta Podolińskiego zagrają tylko w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy.

W 5. minucie uderzenie zza pola karnego Simóna Coliny pewnie obronił Wilk. W 16. minucie z podobnej odległości spróbował Bemba, ale jego strzał okazał się niecelny. W 28. minucie po świetnym podaniu Stąporskiego, dobrej okrazji nie wykorzystał Leândro, który z sześciu metrów trafił wprost w golkipera gości. W 39. minucie w słupek trafił pomocnik Legionovii - Patryk Koziara. Następnie Colina zamiast strzelać, to podawał i futbolówkę przejął Wilk.

Początek drugiej połowy był bardzo senny - nie odnotowaliśmy bowiem żadnej podbramkowej sytuacji. Mecz bardzo się otworzył, wręcz nie było środka pola. Dalej jednak nie mieliśmy dobrych okazji. W 68. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Spychała, aczkolwiek Wilk sparował jego strzał na rzut rożny, po którym Stanisławski trafił w poprzeczkę. Chwilę później minimalnie pomylił się Żebrowski. W 81. minucie Stanisławski nie trafił w bramkę z ośmiu metrów. W ostatniej akcji meczu - po błędzie defensorów Zielonych - Adriana Szadego pokonał Paweł Garyga.

- Jeszcze niczego nie przegraliśmy. Chciałbym to mocno podkreślić. Walczymy o awans do I ligi! - powiedział na konferencji trener Podoliński.

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce - ostatniej kolejce sezonu 2016/2017 piłkarskiej II ligi - Radomiak zagra na wyjeździe z ROW-em 1964 Rybnik. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (3 czerwca) o godz. 17:00.

Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 0:1 (0:0)
Paweł Garyga 90

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 14. Kamil Kościelny, 22. Piotr Gurzęda, 19. Bartosz Sulkowski - 8. Mateusz Stąporski (68, 21. Dariusz Brągiel), 75. Matthieu Bemba, 32. David Kwiek, 23. Simón Colina (61, 24. Szymon Stanisławski), 11. Kamil Cupriak - 9. Leândro.

Legionovia: 33. Adam Wilk - 16. Mikołaj Grzelak, 27. Marek Krotofil (19, 6. Maciej Goliński), 4. Aleksandar Bajat, 2. Krystian Miś (77, 15. Mateusz Wajdzik) - 77. Mateusz Żebrowski (88, 8. Ernest Dzięcioł), 5. Tin Kulenović, 14. Patryk Koziara, 19. Krystian Wójcik, 7. Paweł Garyga - 9. Daniel Kraska (46, 22. Wojciech Kalinowski).

Żółte kartki: Kościelny, Stąporski - Koziara.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).