Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława

Wygrana z Turowem! Rosa w fazie play-off TBL

dm 2017-04-22 20:20:00

Rosa Radom wygrała na własnym parkiecie 90:83 z PGE Turowem Zgorzelec w spotkaniu 29. kolejki koszykarskiej Tauron Basket Ligi. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zapewnili sobie tym samym awans do fazy play-off sezonu 2016/2017.

Daniel Szymkiewicz rozegrał świetny pojedynek. Rozgrywający rzucił aż 26 punktów! Foto: RosaSport.pl

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po akcji 2+1 Jarosława Zyskowskiego prowadzili 11:5. Kolejnych sześć punktów zanotowali jednak zgorzelczanie i tym samym doprowadzili do remisu. Nie do zatrzymania był Michał Michalak - głównie dzięki niemu po pierwszej kwarcie był wynik 19:19.

Drugą część meczu PGE Turów rozpoczął od serii 15:2 i po trafieniach Kirka Archibeque’a było już 34:21. Straty odrabiali głównie Daniel Szymkiewicz oraz Ryan Harrow - i to w dużej mierze się udawało. Po pierwszej połowie jednak to zespół trenera Mathiasa Fischera wygrywał 40:38.

Trzecią kwartę PGE Turów znowu rozpoczął od małej serii - tym razem 6:0. Gospodarze jednak szybko opanowali sytuację i po rzutach Darnella Jacksona doprowadzili nawet do remisu. Później goście ponownie notowali przewagę, ale dzięki rzutom wolnym Zyskowskiego po 30 minutach gry było 60:60.

Początek ostatniej kwarty był zacięty, ale nasza drużyna odskakiwała po rzutach Sokołowskiego i Szymkiewicza. Szczególnie ten drugi rozgrywał świetny mecz. W kluczowych momentach zgorzelczanom zabrakło opcji w ataku i dlatego to ekipa z Radomia zwyciężyła 90:83.

- Moim zawodnikom należą się wielkie brawa. W drugiej kwarcie wydawało się, że Turów kontroluje to spotkanie, a jednak losy meczu udało się odwrócić. Nie po raz pierwszy pokazaliśmy charakter, odporność, ale i skuteczny pomysł na pokonanie wymagającego przeciwnika - powiedział trener Kamiński.

Tabela TBL - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Miastem Szkła Krosno. Spotkanie rozegrane zostanie już w środę (26 kwietnia) o godz. 19:00 w hali MOSiR w Radomiu.

Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 90:83 (19:19, 19:21, 22:20, 30:23)

Rosa: Daniel Szymkiewicz 26, Ryan Harrow 22, Jarosław Zyskowski 15, Michał Sokołowski 12, Darnell Jackson 7, Igor Zajcew 4, Kim Adams 4, Robert Witka 0, Maciej Bojanowski 0, Filip Zegzuła 0, Damian Jeszke 0.

Turów: Michał Michalak 27, Bartosz Bochno 15, Kirk Archibeque 14, Denis Ikovlev 9, Brandon Brown 5, David Jackson 5, Kacper Borowski 4, Uroš Nikolić 2, Tweety Carter 2.