Radomiak nie dał rady liderowi z Opola [WIDEO]

Damian Markowski 2017-04-21 19:47:00

W meczu na szczycie 27. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak przegrał w Radomiu 1:2 z liderem tabeli - Odrą Opole. Dla trenera Roberta Podolińskiego był to pierwszy pojedynek przed własną publicznością. Zieloni doznali szóstej porażki w sezonie 2016/2017.

Radomiak zaczął z "wysokiego C". Już w 3. minucie golkiper Odry obronił groźny strzał Kwieka z rzutu wolnego, a chwilę później uderzenie Gurzędy powędrowało nad bramką gości.

Następnie mecz się trochę "uspokoił" i więcej było walki w środku pola, aniżeli oskrzydlających akcji. W 20. minucie szansę miała Odra, jednak minimalnie pomylił się Skrzypczak. Cztery minuty później "pusty przelot" zaliczył Szady, ale Brusiło również nie trafił w bramkę Radomiaka.

W 32. minucie goście objęli prowadzenie. Po zamieszaniu podbramkowym, najpierw strzał przewrotką Marka Gancarczyka wylądował na poprzeczce bramki Adriana Szadego, który zachował się w tej sytuacji bardzo niepewnie, a chwilę później Szymon Skrzypczak skierował już futbolówkę do "świątyni" naszego golkipera.

Później uderzenie Kościelnego pewnie wyłapał Weinzettel, a strzał Kwieka z 25 metrów powędrował obok bramki gości.

W 50. minucie Radomiak wyrównał. Świetną akcję "Leo" z Tarnowskim, plasowanym strzałem wykończył David Kwiek.

W następnej akcji bliski pokonania Weinzettela był Stąporski, jednak w ostatniej chwili golkiper Odry zablokował strzał pomocnika Zielonych. W 60. minucie radomianie szczęśliwie wyszli z opresji, bowiem strzał Waldemara Gancarczyka w ostatniej chwili na róg wybił Gurzęda. Cztery minuty później "centrostrzał" Sulkowskiego wylądował na poprzeczce bramki Odry.

W 70. minucie kolejne niepewne wyjście z bramki zaliczył Szady, ale Kowalski z dziesięciu metrów wyraźnie przestrzelił.

W 81. minucie Odra znów objęła prowadzenie: po rzucie rożnym Szadego ponownie pokonał Skrzypczak. Dodajmy, że "korner" dla gości był poprzez złe zagranie Gurzędy do naszego golkipera.

Cztery minuty później uderzenie "Leo" świetnie obronił Weinzettel.

Nie da się wygrać meczu z liderem, popełniając tyle indywidualnych, niewymuszonych błędów. Radomiak - można powiedzieć - sam sobie strzelił te dwie bramki. Z taką grą nie da się też awansować do I ligi...

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Polonią Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (28 kwietnia) o godz. 19:00 w Warszawie.

Radomiak Radom - Odra Opole 1:2 (0:1)
David Kwiek 50 - Szymon Skrzypczak 32, 81

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 22. Piotr Gurzęda, 19. Bartosz Sulkowski - 10. Paweł Tarnowski, 75. Matthieu Bemba (85, 23. Simón Colina), 14. Kamil Kościelny, 32. David Kwiek (82, 24. Szymon Stanisławski), 8. Mateusz Stąporski (56, 21. Dariusz Brągiel) - 9. Leândro.

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel - 7. Robert Trznadel, 4. Aleksander Kowalski, 24. Mateusz Bodzioch, 8. Rafał Brusiło - 99. Marek Gancarczyk (82, 9. Mateusz Gancarczyk), 6. Tomasz Wepa, 86. Gabriel Nowak (72, 23. Mateusz Peroński), 10. Waldemar Gancarczyk (90, 11. Łukasz Staroń), 88. Marcin Wodecki - 20. Szymon Skrzypczak.

Żółte kartki: Sulkowski, Stąporski, Leândro - Marek Gancarczyk, Weinzettel.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 3878 (rekord!).