Wtorek 21 maja
Kryspina, Wiktora, Jana

Hit II ligi w Radomiu. Bezbramkowy remis Radomiaka z Rakowem [WIDEO, ZDJĘCIA]

dm 2017-04-07 19:53:00

W spotkaniu 25. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak zremisował w Radomiu 0:0 z liderem tabeli - Rakowem Częstochowa. Zieloni ciągle pozostają bez zwycięstwa w 2017 roku.

ZDJĘCIA Z MECZU - TUTAJ.

Początek meczu to typowe piłkarskie szachy, więcej było walki w środku pola, aniżeli oskrzydlających akcji z obydwu stron. W 10. minucie mieliśmy pierwszy strzał - uderzenie Płonki pewnie obronił jednak Szady. W 22. minucie groźną sytuację w naszym polu karnym - w ostatniej chwili - przerwał Spychała. Gra Radomiaka znów była fatalna. W 30. minucie groźnie uderzał Figiel, ale ponownie górą był Szady. Osiem minut później zakotłowało się w "szesnastce" gości, ale "Leo" nie zdołał oddać strzału na bramkę Rakowa.

W 51. minucie dobrze akcję rozegrał Leândro, ale Sulkowski niedokładnie zagrał do Cupriaka i nie oddaliśmy w tej akcji nawet strzału. W 59. minucie świetnej okazji nie wykorzystał David Kwiek, który w sytuacji sam na sam... oddał futbolówkę liderowi II ligi. W 68. minucie "Leo" w ostatniej chwili został zablokowany przez Górę. Zieloni byli w drugiej połowie stroną przeważającą, ale brakowało wykończenia. Osiem minut później strzał Mazana z 20 metrów wylądował na poprzeczce bramki Radomiaka.

Oprawa kibiców Radomiaka w drugiej połowie dzisiejszego meczu z Rakowem:

To nie było emocjonujące widowisko. Więcej było walki w środku boiska, niż 100% sytuacji. Jeden punkt trzeba szanować, ale nasza drużyna ciągle pozostaje w 2017 roku bez gola z akcji oraz wygranej...

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Polonią Bytom. Spotkanie rozegrane zostanie w Wielką Sobotę (15 kwietnia) o godz. 19:00 w Bytomiu.

Radomiak Radom - Raków Częstochowa 0:0

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 22. Piotr Gurzęda, 19. Bartosz Sulkowski - 11. Kamil Cupriak (79, 8. Mateusz Stąporski), 75. Matthieu Bemba, 14. Kamil Kościelny, 32. David Kwiek (84, 10. Paweł Tarnowski), 21. Dariusz Brągiel (74, 24. Szymon Stanisławski) - 9. Leândro.

Raków: 1. Mateusz Lis - 17. Przemysław Oziębała (81, 4. Adam Mesjasz), 26. Łukasz Góra, 2. Tomáš Petrášek, 18. Lukáš Ďuriška, 13. Piotr Malinowski (86, 27. Przemysław Mizgała) - 8. Peter Mazan, 11. Jakub Łabojko, 7. Rafał Figiel, 23. Tomasz Wróbel - 9. Tomasz Płonka.

Żółte kartki: Figiel, Petrášek, Malinowski.

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).