Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Rosa poległa we Francji

dm, plk.pl 2017-01-17 22:05:00

W spotkaniu 13. kolejki koszykarskiej Ligi Mistrzów wicemistrz Polski - Rosa Radom przegrała 67:87 z mistrzem Francji - ASVEL Lyon-Villeurbanne. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego był to ostatni wyjazdowy pojedynek w tych prestiżowych rozgrywkach.

ASVEL świetnie wszedł w ten mecz - po trójce Nikoli Dragovicia prowadził już 8:2. Bardzo szybko gospodarze zdobyli dziewięciopunktową przewagę i cały czas imponowali w ofensywie. Dał o sobie znać także Walter Hodge, a po akcji wykończonej przez Bandję Sy było już 34:21 po 10 minutach rywalizacji.

Nasz zespół w drugiej kwarcie grał już lepiej w obronie, tym samym nie pozwalając na tak wiele rywalom. Ważne punkty zdobywał Michał Sokołowski, a aktywni byli też Daniel Szymkiewicz oraz Jarosław Zyskowski. Po trafieniu tego ostatniego Rosa zbliżyła się nawet na siedem punktów, ale później dominowała już ekipa z Francji. Po akcji wykończonej przez Darryla Watkinsa mistrz Francji wygrywał po pierwszej połowie 54:38.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od dwóch skutecznych akcji z rzędu i po trafieniu Nikoli Dragovicia przewaga wzrosła aż do 21 punktów. Później sytuację Rosy starali się poprawiać trójkami m.in. Darnell Jackson i Michał Sokołowski, ale francuska ekipa bardzo dobrze na to odpowiadała. Ostatecznie po 30 minutach gry ASVEL prowadził 68:50.

Dzięki trafieniom Daniela Szymkiewicza i Jarosława Zyskowskiego na początku ostatniej kwarty zespół trenera Kamińskiego zbliżył się na 13 punktów. Na więcej gospodarze już nie pozwolili - dzięki rzutom Nicolasa Langa i DeMarcusa Nelsona kontrolowali sytuację na parkiecie. Ostatecznie po trójce Trentona Meachama gospodarze zwyciężyli 87:67.

Tabela gr. C - tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na własnym parkiecie z litewskim BC Neptunas. Spotkanie rozegrane zostanie we wtorek (24 stycznia) o godz. 18:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

ASVEL Lyon-Villeurbanne - Rosa Radom 87:67 (34:21, 20:17, 14:12, 19:17)

ASVEL: Nikola Dragović 16, Bandja Sy 12, Walter Hodge 10, Nicolas Lang 9, DeMarcus Nelson 9, Trent Meacham 8, Amine Noua 8, Darryl Watkins 8, Adrian Uter 7, Lucas Hergott 0.

Rosa: Darnell Jackson 16, Michał Sokołowski 14, Daniel Szymkiewicz 13, Jarosław Zyskowski 11, Gary Bell 5, Damian Jeszke 3, Jordan Callahan 3, Kim Adams 2, Robert Witka 0, Maciej Bojanowski 0.