Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Rosa znów nie dała rady. Porażka wicemistrzów Polski w Zgorzelcu

dm, plk.pl 2017-01-14 20:20:00

Rosa Radom przegrała na wyjeździe 69:82 z PGE Turowem Zgorzelec w spotkaniu 14. kolejki koszykarskiej Tauron Basket Ligi. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to już siódma porażka w sezonie 2016/2017.

Rosa świetnie weszła w mecz - po trójce Gary’ego Bella prowadziła nawet 8:0. Później lepiej zaczęli grać Mateusz Kostrzewski oraz Michał Michalak i to dzięki nim gospodarze zaczęli odrabiać straty. Kolejnej rzuty wolne Michaela Gospodarka dały zgorzelczanom remis po 14. PGE Turów potrafił jeszcze wyjść na minimalną przewagę, ale do kolejnego wyrównania doprowadził Jarosław Zyskowski.

W drugiej kwarcie po małej serii 7:0 i trójce Filipa Zegzuły radomianie wygrywali już 29:22. Kiedy już wydawało się, że ponownie opanują sytuację na parkiecie, to w końcówce trafiać zaczął Tweety Carter, a po rzucie z dystansu Gospodarka zespół trenera Mathiasa Fischera przegrywał już zaledwie punktem.

Kluczowa dla przebiegu meczu okazała się trzecia kwarta - to właśnie w jej trakcie PGE Turów złapał wiatr w żagle. Świetnie prezentował się Michał Michalak, a po trójce Cartera było już 51:41 dla gospodarzy. Ostatecznie dzięki trafieniom Denisa Ikovleva i Kirka Archibeque’a zgorzelczanie mieli już 12 punktów przewagi. Było to możliwe także dzięki lepszej defensywie, która pozwoliła Rosie na zdobycie zaledwie 11 punktów w 10 minut.

W ostatniej kwarcie rzuty Gary’ego Bella oraz Kima Adamsa zbliżyły jeszcze gości na zaledwie cztery punkty, ale od tego momentu PGE Turów zanotował serię 9:0 i po trójce Cartera było już 71:58. Tego zespół trenera Wojciecha Kamińskiego nie był już w stanie odrobić. Ostatecznie zgorzelczanie zwyciężyli 82:69.

Trzy kwarty meczu w Zgorzelcu były bardzo wyrównane, jednak ponownie nasz zespół fatalnie zagrał od razu po przerwie i znów schodził z parkietu pokonany. Czas więc na pobudkę, bo gra Rosy nie napawa optymizmem przed drugą częścią sezonu.

Tabela PlusLigi - tutaj.

W następnej kolejce wicemistrz Polski z Radomia zagra na własnym parkiecie z mistrzem Polski - Stelmetem Zielona Góra. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (22 stycznia) o godz. 12:40 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 82:69 (18:18, 18:19, 24:11, 22:21)

PGE Turów: Denis Ikovlev 18, Michał Michalak 15, Tweety Carter 15, Mateusz Kostrzewski 12, Michael Gospodarek 11, Uroš Nikolić 5, David Jakcson 4, Kirk Archibeque 2.

Rosa: Jarosław Zyskowski 19, Gary Bell 11, Michał Sokołowski 9, Robert Witka 7, Jordan Callahan 7, Darnell Jackson 6, Damian Jeszke 4, Filip Zegzuła 3, Kim Adams 3, Daniel Szymkiewicz 0.