Wtorek 16 kwietnia
Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Radomiak w dziesięciu strzelił gola i wygrał z Polonią Warszawa! [WIDEO]

bw 2016-10-01 17:30:00

W ramach 11. kolejki piłkarskiej II ligi Radomiak wygrał 1:0 z Polonią Warszawa. Zieloni umocnili się dzięki temu zwycięstwu na trzeciej pozycji w tabeli. Dzisiaj kibice przy ul. Narutowicza obejrzeli świetne, pełne zwrotów akcji zawody. I oby tak dalej!

Przed meczem chwilą ciszy uczczono pamięć Michała Walkiewicza, zmarłego niedawno byłego piłkarza Radomiaka. Foto: Radomiak.pl

Na początku spotkania inicjatywę przejęli... kibice, którzy od początku meczu rozpoczęli głośny doping dla Zielonych. Na boisku - dużo walki w środku pola i niecelnych zagrań.

W 17. minucie Chinonso Agu wrzucił piłkę w pole karne rywala, którą przyjął Kamil Cupriak. Napastnik próbował minąć obrońcę, ale ten powalił go wyprostowaną nogą i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do karnego podszedł Matthieu Bemba, który fatalnie przestrzelił nad bramką. Chwilę później pomocnik Zielonych atakiem nogami w głowę powalił rywala i wyleciał z boiska. Fatalne dwie minuty obywatela Gwadelupy znacznie osłabiło szanse Radomiaka.

Mimo tego Zieloni w 28. minucie byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Fenomenalnie z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Sulkowski, ale Chinonso Agu pomylił się nieznacznie z bliskiej odległości.

Przed końcem pierwszej połowy przed świetną szansą na objęcie prowadzenia stanęła Polonia. Akcję z lewej strony oskrzydlił Wojdyga i Michał Zapaśnik stanął twarzą w twarz z Adrianem Szadym. Na szczęście jego strzał został w porę zablokowany przez defensywę Radomiaka i wynik pozostał bez zmian.

W doliczonym czasie gry Zieloni wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowanie Sulkowskiego na bramkę zamienił pięknym szczupakiem wracający po kontuzji kapitan Maciej Świdzikowski. Wynik do przerwy już się nie zmienił.

Początek drugiej połowy to sporo agresywnej gry i mało sytuacji, których więcej siłą rzeczy mieli przyjezdni. Po jednym ze starć boisko z kontuzją musiał opuścić Kamil Cupriak, którego zastąpił Tomasz Lisowski.

Mimo przewagi jednego zawodnika, Polonia nie rzuciła się do ataków. Prowadziła grę, ale Radomiak groźnie kontrował i nie pozwolił Czarnym Koszulom na wiele. Zieloni sporo zamieszania w szykach obronnych przeciwników tworzyli przede wszystkim po stałych fragmentach gry.

W 88. minucie doskonałą szansę na wyrównanie miał Fabian Pawela, ale chybił minimalnie z jedenastego metra. Polonia z każdą minutą naciskała coraz bardziej, ale Radomiak mądrze się bronił i oddalał grę od własnego pola karnego. Zieloni dowieźli ten wynik do końca i odnieśli ważne zwycięstwo!

Tabela II ligi - tutaj.

W następnej kolejce Radomiak zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (8 października) o godz. 16:00 w Elblągu.

Radomiak Radom - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
Maciej Świdzikowski 45

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski, 19. Bartosz Sulkowski - 21. Dariusz Brągiel (90, 6. Karol Kucharski), 14. Kamil Kościelny, 18. Chinonso Agu, 75. Matthieu Bemba, 11. Kamil Cupriak (62, 5. Tomasz Lisowski) - 32. David Kwiek (70, 8. Mateusz Stąporski; 90, 15. Przemysław Śliwiński).

Polonia: 12. Dominik Pusek - 4. Marcin Bochenek, 27. Daniel Choroś (87, 15. Bazyli Kokot), 3. Karol Worach, 19. Grzegorz Wojdyga - 9. Michał Zapaśnik (62, 16. Mateusz Małek), 14. Michał Oświęcimka, 31. Donatas Nakrošius, 77. Aleksander Tomaszewski (38, 7. Mariusz Marczak), 17. Marcin Kluska (68, 11. Bartosz Wiśniewski) - 20. Fabian Pawela.

Żółte kartki: Agu, Świdzikowski, Stąporski, Kościelny - Pawela, Nakrošius.
Czerwona kartka: Matthieu Bemba (22. minuta, Radomiak, za brutalny faul).

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).
Widzów: 3341.

W 20. minucie Matthieu Bemba (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).