Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Radomiak remisuje na inaugurację II ligi

bw 2016-07-30 18:51:00

Radomiak Radom zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg na inaugurację rozgrywek II ligi. Po dwóch pucharowych zwycięstwach, Zielonym nie udało podtrzymać się dobrej passy i nie wygrali trzeciego meczu z rzędu w tym sezonie.

Z piłką Szymon Stanisławski. Foto: Radomiak.pl

Z powodu kontuzji w zespole Radomiaka zabrakło kapitana Macieja Świdzikowskiego, Mateusza Spychały, Radosława Mikołajczaka, Davida Kwieka, czy Mateusza Stąporskiego.

Choć Radomiak od początku starał się prowadzić grę, to dobrych sytuacji z obu stron było jak na lekarstwo. Pierwsza z nich pojawiła się w 21. minucie, kiedy to Maciej Filipowicz zdecydował się na uderzenie i na wyżyny swoich możliwości musiał wspiąć się bramkarz Siarki - Karol Dybowski.

Później Filipowicz groźnie jeszcze dorzucał z rzutu wolnego i o centymetry piłka minęła głowę Leandro, a następnie Stanisławskiego. Siarka była zagubiona w obronie i chwilę później znów Dybowski musiał ratować defensorów swojej drużyny po błędzie, który wykorzystać mógł Szymon Stanisławski.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem ze wskazaniem na drużynę Radomiaka. Choć sytuacji nie brakowało - to tych stuprocentowych i owszem. Siarka tak naprawdę ani razu poważnie nie zagroziła naszej bramce.

W drugiej połowie rozpoczęły się prawdziwe piłkarskie szachy i mecz mocno się osłabił. Z zimowego snu piłkarzy próbował wyrwać Patryk Szewc, który uderzył piłkę głową w kierunku bramki Radomiaka, ale na posterunku był Adrian Szady, który świetnie odbił futbolówkę. Chwilę wcześniej po błędzie Bemby w słupek uderzył Tomalski.

Choć na inaugurację Radomiak nie zachwycił, może dopisać cenny wyjazdowy punkt do swojego dorobku. W grze radomskiego zespołu zabrakło tej iskry, który porwałaby Zielonych do zdobycia zwycięskiej bramki.

Kolejne spotkanie Zieloni rozegrają również na wyjeździe - z drużyną, którą rozgromili 4:0 w Pucharze Polski - Stalą Stalowa Wola. Mecz odbędzie się w sobotę (6 sierpnia) o godz. 17:00.

Siarka Tarnobrzeg - Radomiak Radom 0:0

Siarka: 1. Karol Dybowski - 18. Jan Grzesik, 24. Bartosz Waleńcik, 10. Konrad Stępień, 25. Krzysztof Suchecki (67, 5. Mateusz Czyżycki) - 7. Patryk Szewc (81, 26. Jakub Głaz), 8. Marcin Stromecki, 9. Marcin Stefanik, 19. Michał Dawidowicz, 17. Hubert Tomalski (88, 20. Grzegorz Płatek) - 11. Daniel Koczon (74, 16. Michał Żebrakowski).

Radomiak: 1. Adrian Szady - 2. Michał Grudniewski, 6. Karol Kucharski, 22. Piotr Gurzęda, 19. Bartosz Sulkowski - 28. Szymon Stanisławski (66, 11. Kamil Cupriak), 20. Matthieu Bemba (74, 23. Marcin Gawron), 10. Maciej Filipowicz (86, 15. Przemysław Śliwiński), 14. Kamil Kościelny, 21. Dariusz Brągiel - 9. Leândro (83, 18. Chinonso Agu).

Żółte kartki: Suchecki, Tomalski - Bemba, Kucharski.

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Verner Lička dla Radom24.pl: Celem Radomiaka jest awans do I ligi!