Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Radomiak lepszy od pierwszoligowca! Zieloni w kolejnej rundzie Pucharu Polski!

dm 2016-07-22 20:20:00

Radomiak Radom wygrał na Narutowicza 1:0 z GKS-em Katowice w pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski. Jedyną bramkę dla Zielonych zdobył Brazylijczyk Leândro, który został również ukarany czerwoną kartką. W następnej rundzie nasz zespół zmierzy się najprawdopodobniej z ekipą z Ekstraklasy!

Początek meczu należał do Zielonych. Nasz zespół ustawił się mądrze z tyłu, pozwolił GKS-owi rozgrywać piłkę, wychodząc z groźnymi kontrami. Jedna z takich kontr sprawiła, że dla Radomiaka podyktowany został rzut karny za zagranie ręką we własnym polu karnym jednego z graczy zespołu trenera Brzęczka. "11" na bramkę pewnie zamienił Leândro, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Następne minuty były w miarę spokojne. Więcej było walki i fauli, aniżeli składnych akcji. Pierwsza godna uwagi akcja GKS-u miała miejsce w 28. minucie, kiedy to Sobków z 20 metrów uderzył minimalnie obok bramki Banasiaka. Chwilę później golkiper Radomiaka bardzo dobrze obronił strzał Wołkowicza.

Już na początku drugiej połowy nasz zespół mógł podwyższyć prowadzenie, lecz "Leo" zbyt długo zwlekał ze strzałem, aż futbolówkę odebrał mu Łukasz Pielorz. GKS próbował szybko odpowiedzieć, ale ponownie świetną interwencją popisał się Piotr Banasiak. W 57. minucie piłka po strzale Sulkowskiego z rzutu wolnego trafiła natomiast w poprzeczkę.

Od 69. minuty Radomiak grał w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Brazyliczyk Leândro. Drugie upomnienie było dla naszego zawodnika dość kontrowersyjne, bowiem Práznovský raczej faulował napastnika Zielonych, ale inaczej widział to sędzia Mularczyk, który uważał, że "Leo" symulował.

Cztery minuty później w dobrej okazji znalazł się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko - debiutujący w Radomiaku - Mateusz Stąporski, ale trafił on wprost w Sebastiana Nowaka. W 78. minucie natomiast świetnej okazji nie wykorzystał Eryk Sobków, który z siedmiu metrów nie trafił w bramkę. W 90. minucie przed szansą stanął jeszcze Duda, ale czujnie w naszej bramce zachował się Banasiak.

Piłkarze Radomiaka pokazali w meczu z GKS-em ogromną wolę walki oraz ambicję. Zieloni w żadnej sytuacji nie odstawiali nogi, zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie i w pełni zasłużenie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski, gdzie najprawdopodobniej zmierzą się z zespołem z Ekstraklasy.

Losowanie 1/16, 1/8 oraz 1/4 finału odbędzie się 25 lipca o godz. 13:00. Mecze 1/16 finału zostaną rozegrane 10 sierpnia.

Radomiak Radom - GKS Katowice 1:0 (1:0)
Leândro 6 (k)

Radomiak: 1. Piotr Banasiak - 22. Michał Grudniewski, 14. Kamil Kościelny, 22. Piotr Gurzęda, 19. Bartosz Sulkowski - 18. Chinonso Agu, 20. Matthieu Bemba, 17. David Kwiek (73, 8. Mateusz Stąporski) - 21. Dariusz Brągiel (90, 23. Marcin Gawron), 24. Szymon Stanisławski (90, 6. Karol Kucharski), 9. Leândro.

GKS: 82. Sebastian Nowak - 27. Mateusz Kamiński (78, 99. Oskar Stanik), 21. Oliver Práznovský, 5. Damian Garbacik, 3. Dawid Abramowicz - 8. Maciej Bębenek, 6. Bartłomiej Kalinkowski (46, 20. Sławomir Duda), 23. Łukasz Pielorz, 11. Krzysztof Wołkowicz, 17. Andreja Prokić (66, 35. Łukasz Zejdler) - 97. Eryk Sobków.

Żółte kartki: Leândro - Kalinkowski.
Czerwona kartka: Leândro (69. minuta, Radomiak, za dwie żółte).

Sędziował: Michał Mularczyk (Skierniewice).