Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Radomiak lepszy od Polonii

Damian Markowski 2016-05-28 18:52:00

Radomiak Radom pokonał na Narutowicza 1:0 Polonię Bytom w spotkaniu przedostatniej 33. kolejki piłkarskiej II ligi. Dla podopiecznych trenera Vernera Lički był to ostatni mecz w Radomiu w sezonie 2015/2016.

W akcji strzelec jedynego gola - Kamil Cupriak. Foto: Radomiak.pl

W 6. minucie po dośrodkowaniu Sulkowskiego, w dobrej sytuacji znalazł się Leândro, lecz jego strzał pewnie obronił Olszewski. Pięć minut później goście powinni objąć prowadzenie, ale Patryk Stefański z pięciu metrów trafił w słupek. W 14. minucie natomiast, dogodnej okazji nie wykorzystał Marcin Lachowski. Polonia w pierwszych minutach zdominowała nasz zespół.

W 19. minucie Radomiak objął prowadzenie. Dobrą akcję przeprowadził Leo, zagrał do Mikołajczaka, który dośrodkował w pole karne. Wybitą futbolówkę przez Szala przejął Cupriak i z pierwszej piłki strzelił w półwoleja, pokonując Olszewskiego.

Następna akcja godna uwagi miała miejsce w 31. minucie, kiedy to Mateusz Słodowy z 20 metrów strzelił nad poprzeczką bramki Adriana Szadego. Przed końcem pierwszej połowy szczęścia z ponad 20 metrów spróbował jeszcze Leo, ale jego mocny strzał pewnie wyłapał golkiper gości.

Pierwsze dziesięć minut drugiej części gry było bardzo nudne. Więcej było fauli i niecelnych zagrań, aniżeli składnych akcji. W kolejnych minutach nic się nie zmieniało - piłkarze jakby byli zadowoleni z wyniku spotkania.

W 72. minucie z rzutu wolnego spróbował Jakub Cieciura, ale futbolówka powędrowała wysoko nad bramką bytomian. W 77. minucie z daleka uderzył również Gawron, lecz pewnie jego strzał wyłapał Adrian Olszewski. W 90. minucie groźny strzał oddał jeszcze Cieciura, ale świetnie w bramce gości zachował się Olszewski.

Do końca meczu nic ciekawego już się nie zdarzyło i Radomiak po nudnym spotkaniu pokonał na Narutowicza 1:0 - Polonię Bytom. Dla naszej drużyny był to ostatni pojedynek w Radomiu w obecnych rozgrywkach.

Zieloni w końcu wygrali na Narutowicza. Dla czeskiego szkoleniowca naszej drużyny to pierwsze zwycięstwo w roli gospodarza!

Tabela II ligi - tutaj.

W ostatniej kolejce Radomiak zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (4 czerwca) o godz. 17:00 w Niepołomicach.

Radomiak Radom - Polonia Bytom 1:0 (1:0)
Kamil Cupriak 19

Radomiak: Adrian Szady - Michał Grudniewski, Norbert Jędrzejczyk, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Mateusz Radecki, Kamil Kościelny, Marcin Gawron - Kamil Cupriak (57 Jakub Cieciura), Leândro (75 Krzysztof Ropski), Radosław Mikołajczak (64 Paweł Wolski).

Polonia: Adrian Olszewski - Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Michał Szal, Łukasz Rylukowski - Adrian Krysian, Kamil Zalewski (46 Łukasz Grube), Arkadiusz Kowalczyk, Marcin Lachowski, Patryk Stefański - Michał Zieliński (59 Sebastian Pączko).

Żółte kartki: Mikołajczak - Stefański.

Sędziuje: Maciej Zarwalski (Gdańsk).