Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Do trzech razy sztuka trenera Lički. Radomiak wygrywa w Tarnobrzegu

dm 2016-04-30 20:35:00

Radomiak Radom wygrał na wyjeździe 4:2 z Siarką Tarnobrzeg w spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej II ligi. Jest to pierwsze zwycięstwo Zielonych pod wodzą czeskiego trenera - Vernera Lički.

Radomiak stracił gola już w 8. minucie, gdy po faulu Jędrzejczyka na Buczku, pewnie karnego na gola zamienił Stefanik. Zieloni jednak szybko odpowiedzieli, bowiem sześć minut później Kościelny głową doprowadził do remisu.

W 36. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Koczon. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Bartosz Sulkowski i mocnym strzałem pokonał Pawła Pawlusa, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie.

Chwilę później wynik podwyższył Przemysław Śliwiński, który wykończył świetną kontrę Radomiaka. Dla młodego napastnika gości to drugi gol w obecnych rozgrywkach i drugi strzelony właśnie Siarce.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko strzelili gola kontaktowego. W 52. minucie fatalny błąd popełnił Szady, co wykorzystał Chłoń, trafiając do bramki Radomiaka.

Radomianie ponownie jednak szybko odpowiedzieli. W 63. minucie świetną dwójkową akcję przeprowadzili bowiem Kościelny z Mikołajczakiem, którą z zimną krwią wykorzystał były zawodnik Siarki. Dla obrońcy, grającego wyjątkowo w pomocy - był to drugi gol dzisiejszego popołudnia. Ciekawostką jest fakt, że również Sulkowski - autor drugiej bramki dla Zielonych - jest byłym piłkarzem drużyny z Tarnobrzega.

Nasz zespół po czwartym trafieniu - pewnie, do końca kontrolował wydarzenia boiskowe, odnosząc dwunaste zwycięstwo w sezonie 2015/2016.

Dla Radomiaka był to pierwszy mecz na wyjeździe od ponad miesiąca. Trzeba jednak podkreślić fakt, że Zieloni o wiele lepiej czuli się na obcym terenie, aniżeli na Narutowicza, gdyż murawa stadionu Siarki jest w zdecydowanie lepszym stanie niż ta MOSiR-u w naszym mieście.

Taką drużynę z Radomia, grającą naprawdę bardzo dobry futbol - chcielibyśmy oglądać już do końca sezonu. Zieloni zagrali świetne zawody i zasłużenie - po raz drugi w obecnych rozgrywkach - pokonali Siarkę Tarnobrzeg, ponownie aplikując drużynie z Podkarpacia cztery gole.

Dla czeskiego szkoleniowca - Vernera Lički był to trzeci mecz w roli trenera Radomiaka i pierwsze zwycięstwo. Można więc rzec: do trzech razy sztuka... Brawo! Oby tak dalej!

Tabela II ligi - tutaj.

* Zachęcamy do oglądania transmisji wideo z meczu Siarka - Radomiak, autorstwa radomskiej telewizji internetowej - Zebrra TV.

W następnej kolejce radomianie zagrają na Narutowicza z liderem tabeli - Stalą Mielec. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (7 maja) o godz. 16:00 w Radomiu.

Siarka Tarnobrzeg - Radomiak Radom 2:4 (1:3)
Marcin Stefanik 8 (k), Adrian Chłoń 52 - Kamil Kościelny 14, 63, Bartosz Sulkowski 36 (k), Przemysław Śliwiński 41

Siarka: Paweł Pawlus - Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki (86 Maciej Michalewski) - Dorian Buczek (81 Bartłomiej Krawczyk), Marcin Stefanik, Marcin Stromecki, Jakub Głaz (46 Sebastian Mandzelowski), Jakub Wróbel - Daniel Koczon (46 Adrian Chłoń).

Radomiak: Adrian Szady - Maciej Wasilewski, Norbert Jędrzejczyk, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Kamil Kościelny, Mateusz Radecki, Michał Chrabąszcz (85 Włodzimierz Puton) - Radosław Mikołajczak (90 Marcin Gawron), Przemysław Śliwiński (46 David Kwiek), Dariusz Brągiel (90 Marek Dubeň).

Żółte kartki: Waleńcik, Koczon, Buczek - Świdzikowski, Jędrzejczyk, Sulkowski, Dubeň.

Sędziował: Marcin Bielawski (Katowice).