Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Pierwszy krok Rosy w kierunku złota

dm, plk.pl 2016-04-29 21:37:00

Rosa Radom wygrała na własnym parkiecie 76:66 z Polfarmexem Kutno w pierwszym spotkaniu I rundy fazy play-off koszykarskiej Tauron Basket Ligi. Drugi pojedynek ćwierćfinału - w niedzielę, również w Radomiu.

Kutnianie na początku meczu zaskoczyli naszą drużynę i po pierwszych akcjach Michała Gabińskiego i Josha Parkera prowadzili 5:0. Później jednak świetnie radził sobie Robert Witka, a rzut C.J. Harrisa dał przewagę radomianom. Po jednej z akcji Toreya Thomasa gospodarze prowadzili już sześcioma punktami, ale straty zmniejszali jeszcze Jarosław Zyskowski i Mateusz Bartosz.

Kolejna trójka tego drugiego na początku drugiej kwarty dała ponownie przewagę Polfarmexowi. Następnie dwa razy z dystansu trafił jeszcze Marcin Malczyk i to zespół trenera Jarosława Krysiewicza wygrywał 24:19. Gospodarze bardzo szybko dogonili przeciwników, w czym duży udział miał Thomas. Ostatecznie po 20 minutach zaciętej rywalizacji było 32:30 dla Rosy.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się uciekać rywalom po rzutach Michała Sokołowskiego, ale Polfarmex ciągle był blisko dzięki akcjom Jarosława Zyskowskiego oraz Josha Parkera. Kolejny świetny fragment zanotował jednak Robert Witka i po jego trójce gospodarze wygrywali już 53:42. Do końca tej części gry udawało im się utrzymywać bezpieczną przewagę – po 30 minutach było 61:51.

W ostatniej minucie spotkania po trafieniach Parkera i Wołoszyna goście zbliżyli się jeszcze na pięć punktów, ale niezwykle ważną akcję 2+1 zanotował C.J. Harris, a nieźle na linii rzutów wolnych radził sobie Torey Thomas. To pozwoliło Rosie wygrać 76:66 i objąć prowadzenie 1:0 w pojedynku o półfinał TBL.

Świetne spotkanie rozegrał Robert Witka, który do 19 punktów, dołożył sześć zbiórek i cztery asysty. Wtórowali mu oczywiście Harris i Thomas, co pozwoliło Rosie wygrać mecz i zrobić pierwszy krok w kierunku złota!

Drugie spotkanie ćwierćfinału TBL rozegrane zostanie również w Radomiu - w niedzielę (1 maja) o godz. 20:00.

Rosa Radom - Polfarmex Kutno 76:66 (15:13, 17:17, 29:21, 15:15)

Rosa: Robert Witka 19, C.J. Harris 17, Torey Thomas 15, Michał Sokołowski 8, Igor Zajcew 7, Daniel Szymkiewicz 7, Łukasz Bonarek 2, Kim Adams 1, Damian Jeszke 0.

Polfarmex: Josh Parker 15, Jarosław Zyskowski 12, Marcin Malczyk 9, Bartłomiej Wołoszyn 6, Mateusz Bartosz 6, Michael Fraser 6, Krys Faber 4, Grzegorz Grochowski 4, Jacek Jarecki 2, Michał Gabiński 2.

W rywalizacji do trzech zwycięstw: Rosa - Polfarmex 1:0.