Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Kolejne zwycięstwo wicelidera z Radomia

dm, plk.pl 2016-02-13 19:36:00

Rosa Radom w spotkaniu 20. kolejki koszykarskiej Tauron Basket Ligi pokonała na wyjeździe 82:73 MKS Dąbrowę Górniczą. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego to już 16 ligowe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Nasza drużyna zachowała pozycję wicelidera tabeli.

MKS 73:82 Rosa. Foto: RosaSport.pl

Spotkanie lepiej rozpoczęli radomianie, którzy najpierw po trafieniach Roberta Witki i Toreya Thomasa prowadzili 5:0, a później nawet 14:4. Świetnie prezentował się jednak Rashaun Broadus, a po trafieniu Drago Pasalicia gospodarze zbliżyli się na pięć punktów. Wynik na 26:18 po 10 minutach rywalizacji trójką ustawił Michał Sokołowski. W drugiej kwarcie MKS zaczął odrabiać straty. Dzięki rzutom Jakuba Dłoniaka i Drago Pasalicia doprowadził do remisu po 30. Następnie nadal dobrze radził sobie Broadus i to po jego rzutach dąbrowianie mieli pięć punktów przewagi. W końcówce pierwszej połowy trafiali jeszcze Daniel Szymkiewicz i C.J. Harris, co oznaczało, że zespół trenera Drażena Anzulovicia wygrywał tylko 43:40.

Seria 8:0 na początku trzeciej kwarty pozwoliła naszej drużynie nie tylko odrobić straty, ale i wyjść na prowadzenie. Straty później niwelował rzutami z dystansu były zawodnik Rosy - Jakub Dłoniak, ale po kilku akcjach z rzędu ekipy trenera Kamińskiego i rzutach wolnych Michała Sokołowskiego przewaga radomian wynosiła już siedem punktów. Po dwóch trafieniach z rzędu Dłoniaka na początku ostatniej ćwiartki - gospodarze zbliżyli się do stanu 65:67. Później jednak bardzo ważne trójki trafiali C.J. Harris, Igor Zajcew i Torey Thomas. To pozwoliło kontrolować sytuację zespołowi trenera Wojciecha Kamińskiego. Ostatecznie Rosa zwyciężyła 82:73, odnosząc 16 ligowe zwycięstwo w sezonie 2015/2016.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Asseco Gdynia. Spotkanie rozegrane zostanie dopiero w poniedziałek (29 lutego) o godz. 20:40 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Teraz czas natomiast na Puchar Polski, który rozgrywany będzie w... Dąbrowie Górniczej.

MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 73:82 (18:26, 25:14, 15:24, 15:18)

MKS: Rashaun Broadus 19, Jakub Dłoniak 17, Eric Williams 11, Piotr Pamuła 9, Przemysław Szymański 6, Drago Pašalić 6, Mateusz Dziemba 5, Marcin Piechowicz 0, Piotr Zieliński 0.

Rosa: C.J. Harris 19, Torey Thomas 19, Michał Sokołowski 16, Igor Zajcew 8, Daniel Szymkiewicz 8, Robert Witka 6, Łukasz Bonarek 2, Kim Adams 2, Seid Hajrić 2.