Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Czarni wrócili na właściwe tory. AZS Częstochowa pokonany!

dm 2016-02-13 19:07:00

W spotkaniu 17. kolejki siatkarskiej PlusLigi Cerrad Czarni Radom pokonali we własnej hali 3:1 AZS Częstochowa. Dla podopiecznych trenera Raúla Lozano to dziesiąte ligowe zwycięstwo w sezonie 2015/2016.

Czarni 3:1 AZS Częstochowa. Foto: wksczarni.pl

Początek meczu był w miarę wyrównany. Nasi siatkarze na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jednak 8:6. Następnie przewaga radomian rosła. Po skutecznym ataku Szalpuka, podopieczni trenera Lozano wygrywali już pięcioma oczkami (17:12). Od tej pory rozpoczęła się świetna gra gości. Akademicy odrodzili się niczym Feniks z popiołów. Po asie serwisowym Pataka był remis po 23, jednak końcówka należała do Cerradu Czarnych, którzy po skutecznej wideoweryfikacji - pierwszą partię wygrali 27:25 i objęli prowadzenie w setach.

Druga partia miała podobny przebieg. "Wojskowi" na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:7, ale na drugiej mieli już pięć punktów przewagi nad rywalem z Częstochowy. I ponownie goście "doszli" nasz zespół - tylko, że tym razem wyszli oni na prowadzenie, którego nie oddali do końca seta, wygrywając drugą partię 25:23, doprowadzając tym samym do remisu.

Kolejny set był już bardziej wyrównany - jeśli chodzi o jego początek. Po błędzie w ataku Bołądzia mieliśmy remis po 13. Od tego momentu nasz zespół zaczął grać jednak skuteczniej i po spokojnej końcówce ponownie wyszedł na prowadzenie.

Na pierwszej przerwie technicznej w czwartej partii - na tablicy wyników widniało 8:7 dla gospodarzy. Po skutecznej akcji Bołądzia było już 13:8 dla ekipy trenera Lozano. Czarni utrzymali swoją przewagę, bowiem po technicznym uderzeniu Szalpuka - prowadzili 15:10. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza nie dali jednak za wygraną i po błędzie naszych siatkarzy, zrobiło się już tylko 20:18. Na szczęście gospodarze wytrzymali napór AZS-u i wygrywając czwartego seta 25:21 - odnieśli dziesiąte ligowe zwycięstwo w sezonie 2015/2016, rehabilitując się za ostatnią porażkę z AZS-em Politechniką Warszawską.

W następnej kolejce "Wojskowi" zagrają na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (19 lutego) o godz. 18:00 w Olsztynie.

Cerrad Czarni Radom - AZS Częstochowa 3:1 (27:25, 23:25, 25:17, 25:21)

Czarni: Bartłomiej Bołądź 21, Michał Ostrowski 5, Daniel Pliński 7, Wojciech Żaliński 11, Lukas Kampa 4, Artur Szalpuk 24, Neven Majstorović (libero) oraz Adam Kowalski (libero), Igor Grobelny, Zack La Cavera 1, Patryk Szczurek 1.

AZS: Tomasz Kowalski 2, Łukasz Polański 4, Michał Szalacha 11, Bartosz Buniak 15, Rafał Szymura 12, Matej Patak 11, Adrian Stańczak (libero) oraz Felipe Bandero 12, Bartłomiej Janus, Stanisław Wawrzyńczyk.

MVP: Artur Szalpuk (Czarni).