Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Rosa żegna się porażką z europejskimi pucharami

bw, dm 2016-02-03 20:12:00

Rosa Radom przegrała na własnym parkiecie 58:75 z niemieckim Fraport Skyliners Frankfurt w spotkaniu ostatniej 6. kolejki II rundy rozgrywek FIBA Europe Cup. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego był to ostatni pojedynek w europejskich pucharach w obecnym sezonie.

Rosa 58:75 Fraport. Foto: RosaSport.pl

Zespół z Radomia bardzo dobrze zaczął mecz z faworyzowanym rywalem. Do przerwy goście prowadzili tylko jednym oczkiem. Niestety, w drugiej połowie - Fraport Skyliners włączył "piąty bieg" i zdecydowanie "uciekł" naszej drużynie, wygrywając ostatecznie 17 punktami.

Bardzo dobrze w zespole gospodarzy zagrali: C.J. Harris oraz Igor Zajcew. Gorzej poszło natomiast Torey'owi Thomasowi, Robertowi Witce i Damianowi Jeszke. W ekipie z Niemiec brylowali przede wszystkim Quantez Robertson i Philip Scrubb.

Rosa Radom zajęła ostatnie - 4. miejsce w gr. U drugiej rundy FIBA Europe Cup. Awans do najlepszej "32" turnieju to i tak wielki sukces radomian w debiutanckim sezonie w europejskich pucharach. Na pewno doświadczenie, które nasi koszykarze zdobyli grając w tych rozgrywkach - zaprocentuje w przyszłości...

Rosa Radom - Fraport Skyliners Frankfurt 58:75 (16:16, 20:21, 15:23, 7:15)

Rosa: C.J. Harris 15, Igor Zajcew 12, Michał Sokołowski 8, Daniel Szymkiewicz 6, Łukasz Bonarek 6, Torey Thomas 3, Kim Adams 3, Damian Jeszke 2, Robert Witka 2, Jakub Schenk 1, Filip Zegzuła 0.

Fraport: Quantez Robertson 20, Philip Scrubb 19, Jordan Theodore 15, Johannes Richter 7, Stefan Ilzhöfer 5, Tomas Dimsa 5, Michael Morrison 4, John Little 0, Max Merz 0, Tim Oldenburg 0.