Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Radomiak lepszy w Siedlcach od pierwszoligowej Pogoni

Damian Markowski 2016-02-03 18:39:00

W drugim meczu kontrolnym w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej II ligi piłkarze Radomiaka Radom pokonali na wyjeździe 2:0 pierwszoligową Pogoń Siedlce. Bramki dla zespołu trenera Jacka Magnuszewskiego strzelili David Kwiek oraz Paweł Wolski.

Pogoń 0:2 Radomiak. Foto: Radomiak.pl

W naszej drużynie zabrakło kontuzjowanych: Krystiana Putona oraz Leândro, natomiast na rozgrzewce urazu nabawił się Kamil Cupriak. Ponadto w 32. minucie z boiska z bólem zszedł Przemysław Śliwiński. Zabrakło również Piotra Banasiaka oraz juniorów: Michała Janika, Macieja Filipowicza i Rafała Stróżki, którzy zostaną wypożyczeni do klubów z niższych lig.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, natomiast w drugiej Zieloni wykorzystali błędy w obronie gospodarzy i pokonali na wyjeździe trzynasty zespół I ligi po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi tygodniami przygotowań do rozpoczęcia drugiej rundy rozgrywek.

- Na pewno trzeba być zadowolonym zarówno z wyniku, gry oraz z realizacji założeń na ten mecz - powiedział po pojedynku w Siedlcach trener naszego zespołu. Pełna wypowiedź Jacka Magnuszewskiego - tutaj.

W kolejnym sparingu radomianie zagrają u siebie z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (6 lutego) o godz. 12:00 na sztucznym boisku MOSIR-u przy ul. Chałubińskiego w Radomiu.

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 0:2 (0:0)
David Kwiek 60, Paweł Wolski 82

Pogoń: (I połowa) 12. Rafał Misztal - 23. Rafał Augustyniak, 3. Rafał Zembrowski, 28. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła, 93. Konrad Wrzesiński, 7. Daniel Dybiec, 13. Kamil Dmowski, 26. Dawid Dzięgielewski, 10. Mariusz Rybicki, 15. Adam Duda. (II połowa) 1. Przemysław Frąckowiak - 23. Rafał Augustyniak, 28. Mateusz Żytko (68, 3. Rafał Zembrowski), 16. Łukasz Wójcik, 20. Piotr Krawczyk, 32. Aleksandr Diemieszko, 7. Daniel Dybiec, 19. Karol Skóra, 9. Krzysztof Bodziony, 27. Rafał Maćkowski, 22. Patryk Parol.

Radomiak: (I połowa) 12. Adrian Szady - 24. Maciej Wasilewski, 14. Kamil Kościelny, 4. Maciej Świdzikowski, 19. Bartosz Sulkowski - 25. Radosław Mikołajczak, 20. Michał Chrabąszcz, 23. Marcin Gawron, 21. Dariusz Brągiel - 11. David Kwiek, 15. Przemysław Śliwiński (32, 9. Krzysztof Ropski). (II połowa) 1. Michał Kula - 8. Jakub Cieciura, 5. Norbert Jędrzejczyk, 6. Karol Kucharski, 19. Bartosz Sulkowski (68, 24. Maciej Wasilewski) - 17. Paweł Wolski, 18. Chinonso Agu, 7. Włodzimierz Puton, 21. Dariusz Brągiel (68, 25. Radosław Mikołajczak) - 10. Mateusz Radecki, 11. David Kwiek (60, 9. Krzysztof Ropski).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).