Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

UTH Rosa zdobyła Katowice!

Damian Markowski 2015-11-23 10:30:00

Rezerwy Rosy Radom w spotkaniu 11. kolejki I ligi pokonali na wyjeździe 67:65 AZS AWF Katowice. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Schenk - autor 21 punktów.

Radomianie bardzo dobrze zagrali kwarty otwierające mecz oraz drugą połowę. Po raz kolejny młodym koszykarzom zabrakło koncentracji w końcówce, co mogło skutkować odrobieniem strat przez gospodarzy, jednak szczęśliwie UTH Rosa pokonała przeciwnika z Katowic dwoma oczkami.

- Przede wszystkim bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, gdyż zostało ono odniesione w trudnym dla nas momencie, a przede wszystkim daje nam ono możliwość spokojnych przygotowań do kolejnego starcia, już na własnym parkiecie - powiedział po spotkaniu trener naszego zespołu, Karol Gutkowski. Pełna wypowiedź szkoleniowca UTH Rosy tutaj.

AZS AWF Romus Mickiewicz Katowice - ACK UTH Rosa Radom 65:67 (17:23, 17:16, 16:20, 15:8)

AZS: Grzegorzewski 16, Leszczyński 12, Nowak 12, Szczypka 10, Kurdubski 5, Gospodarek 4, Piotrkowski 4, Nowerski 2, Kujon 0.

ROSA: Schenk 21, Zegzuła 12, Cetnar 12, Kapturski 9, Gos 4, Parszewski 4, Stopierzyński 3, Stanios 2, Zwęgliński 0.