Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Czwarte zwycięstwo z rzędu Cerradu Czarnych. Radomianie nadal wiceliderem PlusLigi!

Damian Markowski 2015-11-21 16:18:00

Cerrad Czarni Radom pokonali na własnym parkiecie 3:0 Indykpol AZS Olsztyn w spotkaniu 5. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Podopieczni trenera Raúla Lozano pozostali na pozycji wicelidera tabeli, tuż za ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Czarni odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu! Foto: wksczarni.pl

Początek meczu był bardzo wyrównany, bowiem na pierwszej przerwie technicznej radomianie prowadzili tylko jednym oczkiem (8:7). Sytuacja ta zmieniła się w następnych minutach. Po dobrej zagrywce Żalińskiego i błędzie w przyjęciu gości, nasz zespół prowadził już sześcioma punktami (16:10). Przewaga ekipy trenera Lozano rosła. Po mocnym ataku Szalpuka - gospodarze prowadzili 21:13. "Wojskowi" kontynuowali swoją koncertową grę. Po błędzie Woickiego - Czarni pierwszego seta wygrali 25:15, w pełni dominując nad rywalem.

Niespodziewanie, to podopieczni trenera Andrei Gardiniego prowadzili na początku drugiej partii. Po błędzie w ataku Bołądzia - było 6:2 dla Akademików z Olsztyna. Radomianie szybko jednak tę stratę odrobili (5:6), lecz na pierwszej przerwie w tym secie, goście prowadzili 8:5. Cerrad Czarni ponownie jednak doszli rywala na jedno oczko i po skutecznej akcji Szalpuka - olsztynianie prowadzili 12:11. AZS nie dał jednak za wygraną - pokazując, że jest to niezła drużyna. Indykpol po świetnej akcji Woickiego z Koelewijnem, na drugiej przerwie technicznej prowadził jednym oczkiem. Pomimo tego, że goście ponownie osiągnęli przewagę trzech punktów, nasz zespół doprowadził do remisu po 20. Radomianie pierwszy raz na prowadzenie w drugim secie wyszli po ataku Żalińskiego (21:20). Podopieczni trenera Lozano tę przewagę utrzymali do końca partii, wychodząc na prowadzenie 2:0 w setach, mimo złego początku tej części gry i kilkukrotnym prowadzeniu gości.

Indykpol na pierwszej przerwie technicznej trzeciej partii - prowadził 8:5. Nasz zespół ponownie źle "wszedł" w seta. Po ataku Driesa było już 11:6 dla ekipy trenera Gardiniego. Radomianie szybko jednak odrobili straty i po bloku Szalpuka na Driesie - mieliśmy remis po 13. Cerrad Czarni poszli za ciosem i po wspaniałych zagrywkach Bołądzia, na drugiej przerwie w trzeciej partii, "Wojskowi" prowadzili już trzema oczkami. Po kolejnym bloku Szalpuka, tym razem na Bednorzu, gospodarze powiększyli przewagę do czterech punktów (21:17). WKS - spokojnie, do końca - kontrolował przebieg gry, wygrywając trzecią partię 25:20 , a cały mecz 3:0 - odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Wielkie brawa dla podopiecznych trenera Raúla Lozano!

W następnej kolejce podopieczni trenera Raúla Lozano zagrają na wyjeździe z MKS-em Banimex Będzin. Spotkanie rozegrane zostanie w środę (25 listopada) o godz. 19:00 w Sosnowcu, gdzie swoje mecze rozgrywają podopieczni trenera Tomasza Wasilkowskiego.

Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:15, 25:23, 25:20)

Czarni: Bartłomiej Bołądź 10, Michał Ostrowski 4, Daniel Pliński 6, Wojciech Żaliński 17, Lukas Kampa 1, Artur Szalpuk 18, Neven Majstorović (libero) oraz Patryk Szczurek.

Olsztyn: Marcin Waliński 5, Bram van den Dries 13, Bartosz Bednorz 11, Maciej Zajder 3, Paweł Woicki, Thomas Koelewijn 7, Michał Potera (libero) oraz Miłosz Zniszczoł, Filip Stoilović 1, Krzysztof Bieńkowski.

MVP: Wojciech Żaliński (Czarni).