Niedziela 5 maja
Ireny, Waldemara, Piusa

FIBA Europe Cup. Türk Telekom Ankara wyraźnie lepszy od Rosy Radom

Damian Markowski 2015-11-04 20:12:00

Rosa Radom przegrała 68:84 na własnym parkiecie z tureckim Türk Telekom Ankara w spotkaniu 2. kolejki FIBA Europe Cup. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego byli wyraźnie gorsi od rywala i doznali zasłużonej porażki.

Rosa - Türk Telekom 68:84

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęli goście. Po celnym rzucie Jenkinsa było już 10:0! dla podopiecznych trenera Ercümenta Suntera.. Po ponad trzech minutach gry i akcji "2+1" Zajcewa, Rosa przegrywała 5:12. Jednak następne minuty należały do naszego zespołu. Po celnym rzucie Daniela Szymkiewicza goście prowadzili już tylko 13:18. Końcówka pierwszej kwarty była wyrównana, ale ze wskazaniem na zespół trenera Kamińskiego. Radomianie po fatalnym początku, z biegiem czasu grali coraz lepiej i po pierwszych dziesięciu minutach przegrywali sześcioma oczkami (20:26).

Już na początku drugiej ćwiartki Rosa doszła gości na jeden punkt (25:26). Niestety, już chwilę później Büker trafił "za trzy". To samo uczynił Jenkins i znowu Türk Telekom wyszedł na siedmiopunktowe prowadzenie (32:25). W następnych minutach radomianie nie potrafili znaleźć drogi do kosza, natomiast goście wprost przeciwnie. Po "trójce" Bena Woodside Turcy prowadzili 41:29. Türk Telekom kontynuował swoją dobrą i skuteczną grę. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu gości piętnastoma punktami (34:49).

Rosa po przerwie odrobiła trochę straty i po celnym rzucie C.J. Harrisa było 38:49. Niestety, goście znowu włączyli "piąty bieg" i po skutecznej akcji Özera Türk Telekom prowadził 59:43. Rosa ponownie jednak odrobiła straty i po dwóch świetnych akcjach Szymkiewicza, goście prowadzili już tylko ośmioma oczkami (59:51). Końcówka ponownie należała do gości, ale w ostatniej sekundzie z dalekiej odległości trafił Torey Thomas, co oznaczało prowadzenie gości przed ostatnia ćwiartką 64:54.

Po skutecznej akcji Kurtoglu, na ponad siedem minut przed końcem Turcy prowadzili 69:54. Chwilę później Büker "poprawił trójką". Türk Telekom prowadził 72:56. Po celnym rzucie za trzy Thomasa, na ponad cztery minuty przed końcem goście wygrywali 73:63. Radomianie próbowali jeszcze coś wskórać, ale podopieczni trenera Ercümenta Suntera spokojnie kontrolowali przebieg gry. Türk Telekom podwyższył jeszcze prowadzenie i pokonał nasz zespół 16 punktami.

Rosa Radom - Türk Telekom B.K. 68:84 (20:26, 14:23, 20:15, 14:20)

Rosa: C.J. Harris 21, Igor Zajcew 13, Torey Thomas 11, Daniel Szymkiewicz 10, Seid Hajrić 5, Robert Witka 4, Damian Jeszke 3, Kim Adams 1, Łukasz Bonarek 0, Jakub Schenk 0.

Türk Telekom: Michael Jenkins 21, Ben Woodside 19, Boris Savović 11, Cevher Özer 7, Ermal Kurtoglu 7, Evren Büker 6, Eric Buckner 6, Erkan Veyseloglu 4, Mutlu Akpinar 3, Milutin Djukanovic 0, Murat Göktaş 0.