Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Marek Wikiński: Radom jaskółką deaglomeryzacji w Polsce

Miasto, Samorząd, Polityka / 2015-10-21 16:07:00, aktualizacja: 2015-10-21 18:16:00

Kandydat Platformy Obywatelskiej na posła RP, Marek Wikiński, odniósł się do słów szefa MON Tomasza Siemoniaka w kwestii lokalizacji ważnych instytucji i urzędów państwowych w byłych miastach wojewódzkich. – Radom jest pierwszą jaskółką procesu deaglomeryzacji w Polsce. To dobry kierunek – mówi Wikiński.

Od lewej: Marek Wikiński, Jerzy Zawodnik

Marek Wikiński podczas dzisiejszej konferencji prasowej odniósł się do słów ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka w kwestii deaglomeryzacji Polski, czyli rozlokowania w byłych miastach wojewódzkich instytucji czy urzędów państwowych. Przykładem takiej praktyki jest już Radom czy Rzeszów. Wikiński powiedział, że „Radom jest pierwszą jaskółką” tego procesu, choćby z tytułu umiejscowienia tu siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej czy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. – Minister proponuje, aby w pierwszej kolejności instytucje albo firmy, w których udziały ma skarb państwa, lokować w byłych miastach wojewódzkich, jak Radom – wyjaśnił kandydat na posła.

Do rozwoju gospodarczego kraju ma także przyczynić się planowane poszerzanie Specjalnych Stref Ekonomicznych, w tym Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomiu. Zdaniem Wikińskiego to dobra prognoza dla potencjalnych inwestorów. Kandydat rozwój miasta upatruje też w planowanej rewitalizacji Miasta Kazimierzowskiego. – Radom może być jednym z wiodących beneficjentów na rewitalizację w najbliższej perspektywie – powiedział.

W obszar rozwoju gospodarczego miasta wpisuje się Radomska Strefa Gospodarcza powołana z inicjatywy prezydenta miasta Radosława Witkowskiego. Jak przekazał dziś radny Jerzy Zawodnik, koncepcja RSG jest „na ukończeniu”, a finalny projekt zostanie przedstawiony „wkrótce”. Zawodnik podkreślił, że pomysł utworzenia RSG wpisuje się w koncepcję ministra Siemoniaka.

Marek Wikiński skomentował także dwie debaty telewizyjne, które odbyły się w poniedziałek i we wtorek. W jego opinii debatę na linii Ewa Kopacz (PO) – Beata Szydło (PiS) wygrała obecna premier, a określenie „przewodnicząca” stosowane do Ewy Kopacz przez Beatę Szydło określił jako wymysł sztabu wyborczego PiS. W odniesieniu do wtorkowej debaty przedstawicieli najsilniejszych ugrupowań w kraju, „blado na tle Razem” wypadła Beata Nowacka. – Obawiam się, że może się to przełożyć na głosy dla moich kolegów i koleżanek, którzy liczą na przekroczenie progu – skwitował.

Kandydat na posła zaznaczył, że Platforma Obywatelska nie planuje likwidacji ZUS, a zmiany, które doprowadzą do uszczelnienia systemu. Zaprzeczył także, jakoby miało się to wiązać ze zwolnieniami pracowników ZUS.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: Roksana Chalabry

Wasze komentarze (16)

nescofer
2015-10-23 13:23:00

jeszcze się dziś żagiel bieli chłopców którzy POpłynęli

POpsute
2015-10-22 16:46:00

Teraz wszystko obiecają. Wystarczy tylko wyciągnąć rękę. Ha ha hi hi hi. To już jest Wasz KONIEC. Doszczędnie POpsuci.

qviczoł
2015-10-22 10:56:00

obserwując to co piszą i mówią PRAWIE wszyscy kandydaci dochodzę do jednego wniosku i zastanawiam się gdzie znajduje się sklep z tak PRZESTARZAŁĄ KIEŁBASĄ WYBORCZĄ którą od wielu lat raczą nas wyborców. Tak, tak. prawie wszyscy mamią nas tym co oni dla nas nie zrobią jak zostaną wybrani, a ja pytam tych co już byli - CO ZROBILIŚCIE GDY JUŻ BYLIŚCIE WYBRANI ??? DLACZEGO PRAWIE U WSZYSTKICH was NA PLAKATACH WIDNIEJE TEN SAM CYNICZNY UŚMIESZEK I TO SAMO POGARDLIWE SPOJRZENIE ? , ano chyba tylko dlatego ( tak sobie myślę, a to na szczęście jeszcze w naszym kraju niezabronione) że dobrze wiecie iż stosuje cie metodę przysłowia " obiecanki cacanki, głupiemu radość a mnie zadość". Na szczęście są jeszcze ludzie nie z pierwszych stron gazet i bilbordów na których " warto postawić jak na czarnego konia", jak choćby Jerzy Mieśnik z " KUKIZ `15".

qqryq
2015-10-22 01:30:00

oooooooooooooo....................żył.......

POwalony śmiechem
2015-10-21 23:17:00

Radom jaskółką dezaglomeryzacji łaczy się interkonektorami wpisującymi się w koncepcję która jest na ukończeniu wkrótce, a port lotniczy Sadków będzie dochodowy. By żyło się lepiej! - rodzinom Tyczyńskich, Wilków i Gęsiaków:))))

jj
2015-10-21 22:42:00

Komentarz zablokowany.

Mania
2015-10-21 19:55:00

Wstaję z rana i głosuję na BIELANA.Żadnych oszołomów.

Karol
2015-10-21 19:52:00

Panie Marku ma pan mój głos i mojej rodziny, znajomych, wszystkich w kościele w niedziele i nie wiem kogo jeszcze.

OIO
2015-10-21 19:30:00

Bedą jaja jak Marek weźmie mandat na pochybel PO

rteto
2015-10-21 18:50:00

Trzymam sie jednej partii.honor miej

Rus
2015-10-21 18:27:00

No to ta buzia przyda głosów !!!!!..........brzytwy się chwyta .A szkoda bo honor to też wartość i to wielk !

Rus
2015-10-21 18:27:00

No to ta buzia przyda głosów !!!!!..........brzytwy się chwyta .A szkoda bo honor to też wartość i to wielk !

0
2015-10-21 17:54:00

error404 - premier not found

uhahany
2015-10-21 17:52:00

Buhahaha:))))) Tak, pod rządami Frysztaka i Gęsiaków będziemy tu mieć tyle przemysłu, że hej! Nie zmieści się to wszystko na dostępnych terenach przemysłowych! Zwłaszcza dlatego, że jak na razie, to żadnego nowego planu miejscowego nie potrafili uchwalić, żeby gdzieś w ogóle mieć miejsce na ten deszcz inwestycji.

0
2015-10-21 17:43:00

Według dziennikarzy TV Republika członkowie rządu, w tym m.in. Radosław Sikorski, mieli spotykać się z nieżyjącym już Janem Kulczykiem i ustalać z nim szczegóły prywatyzacji spółki Ciech. Takie informacje ujawnili Cezary Gmyz i Anita Gargas. Publikację nagrań zapowiedzieli na środowy wieczór.

apel
2015-10-21 17:32:00

Nie głosujcie na PO. Oni już przegrali. Wybierzcie inną partię.