''Zagrzała nam się głowa''. Wypowiedzi po meczu Radomiak - Znicz

Damian Markowski, radomiak.pl 2015-08-03 09:37:00

Radomiak Radom zremisował bezbramkowo na stadionie przy ul. Narutowicza 9 ze Zniczem Pruszków w 1. kolejce nowego sezonu II ligi. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi trenerów obu zespołów.

Jacek Magnuszewski. Foto: Radomiak.pl

Artur Węska (Znicz Pruszków): Chciałbym podziękować przede wszystkim zawodnikom za włożony wkład i wysiłek w ten mecz. Chcieliśmy wygrać ten mecz i szczególnie szkoda tych ostatnich 20 minut gdzie graliśmy w przewadze. Na pewno pierwszy mecz i nie jesteśmy jeszcze w takiej optymalnej formie fizycznej jakbyśmy chcieli. Kilku zawodników jest po kontuzjach, brakuje nam też Przemka Kity szczególnie, ale bardzo szanujemy ten punkt i cieszymy się. Radomiak dziś też zagrał dobry mecz. Znaliśmy ich słabe i mocne punkty, aczkolwiek szczególnie ta końcówka powinna być w naszym wykonaniu lepsza.

Jacek Magnuszewski (Radomiak Radom): Na pewno trzeba uszanować ten jeden punkt. Był to pierwszy mecz. Forma, dyspozycja i postawa zespołu była dla mnie wielką niewiadomą. Szczególnie bałem się sytuacji w których młodzi zawodnicy mogą nie udźwignąć presji stąd moje decyzje personalne były takie, żeby w pierwszej jedenastce było więcej zawodników doświadczonych.

Rzeczywiście dobrze weszliśmy w ten mecz i pierwsze 20 minut było bardzo dobre w naszym wykonaniu, stworzyliśmy kilka sytuacji i uważam, że przynajmniej jedna powinna zakończyć się bramką. Niestety, gdzieś od 30. minuty oddaliśmy kontrolę nad wydarzeniami na boisku drużynie Znicza, która nas zdominowała. Zabrało nam troszeczkę doświadczenia, ale mamy młody zespół i w bocznych sektorach nie byliśmy w stanie utrzymać piłki.

W przerwie zrobiłem kilka korekt w ustawieniu i taktyce, i poza pierwszymi 5-10 minutami zespół zaczął tą inicjatywę zdobywać, graliśmy coraz lepiej, znowu mięliśmy sytuacje których nie wykorzystaliśmy. Plan który mięliśmy założony jeśli chodzi o zmiany w środkowej strefie nam się nie powiódł, bo była już przygotowana zmiana Putona za Chrabąszcza, ale Radecki doznał kontuzji i opóźniło się to wszystko o minutę, a w tym czasie Michał Chrabąszcz dostał drugą żółtą kartkę co zburzyło nam trochę plan taktyczny na ten mecz. Muszę jednak pochwalić zespół, że grając w osłabieniu byliśmy stroną mądrzejszą, grającą lepiej w piłkę, stwarzającą jakieś sytuacje, w defensywie bardzo solidnie, a do przodu poszło kilka niezłych kontrataków, które powinniśmy lepiej zakończyć.

Trochę mam pretensje do zawodników o to cwaniactwo i mądrość pod bramką przeciwnika, bo kilka razy "zagrzała" nam się głowa. Zamiast poszukać dokładności, podania czy strzału kierunkowo, to niestety waliliśmy jak to się mówi na siłę i to nie przyniosło nam efektu w postaci bramki. Stwarzając w tej lidze tyle sytuacji, ale ich nie wykorzystują nie można myśleć o trzech punktach.

Podsumowując cały mecz na pewno szanujemy ten punkt, bo przyjechał do nas solidny przeciwnik, który pokazał też dobrą piłkę. Pierwsze koty za płoty gramy dalej i w kolejnym spotkaniu powalczymy o trzy punkty.