Czwartek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Broń uległa rezerwom Korony

dm, bronradom.pl 2015-07-30 09:27:00

Broń Radom przegrała na własnym boisku 1:2 z rezerwami Korony Kielce w kolejnym meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu III ligi.

Radomianie wyszli na prowadzenie już w 15. minucie spotkania, za sprawą niezawodnego ostatnio kapitana, Damiana Sałka. W tradycyjny dla siebie sposób, strzałem głową, skierował on piłkę do siatki. Na odpowiedź Korony nie trzeba było długo czekać. Bramkę dla rezerw zdobył testowany ostatnio w Radomiaku, Kamil Matulka.

W przerwie meczu szkoleniowiec naszego zespołu dokonał kilku zmian i gra - po zmianie stron - przebiegała w pierwszych minutach pod dyktando gości z Kielc. Już w 51. minucie błąd defensywy Broni wykorzystał Paprocki. Radomski zespół miał jeszcze kilka okazji do wyrównania, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Po meczu zapadły kolejne decyzje kadrowe odnośnie składu Broni na nadchodzący sezon. W zespole z Plant nie zagra napastnik Jakub Mażysz, natomiast nasz zespół wzmocnią bramkarz Mateusz Matracki i młody Patryk Jakubczyk. Trener Dziubiński ciągle poszukuje natomiast obrońcy i napastnika.

Broniarze tym razem nie zachwycili na tle wymagającego, solidnego rywala z trzeciej ligi. Do startu rozgrywek pozostało jeszcze trochę czasu, ale na wyciąganie wniosków i odpowiednie zgrywanie zespołu jest go już coraz mniej.

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu III ligi podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego zmierzą się na wyjeździe z ligowym rywalem, Energią Kozienice. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (1 sierpnia) o godz. 10:30 w Kozienicach.

BROŃ RADOM - KORONA II KIELCE 1:2 (1:1)
Damian Sałek 15 - Kamil Matulka 29, Andrzej Paprocki 51

Broń: Piotr Młodziński (46 Mateusz Matracki) - Patryk Jakubczyk, Bartosz Krukowski, Paweł Ankurowski (46 Dominik Leśniewski), Dawid Sala - Mateusz Dziubek (46 Emil Więcek), Damian Sałek (63 Paweł Ankurowski), Mikołaj Skórnicki (63 Mateusz Dziubek), Jan Kowalski, Piotr Nowosielski (70 Patryk Gregorek) - Jakub Mażysz (46 Wajih Bouchniba).