Wtorek 23 kwietnia
Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Tenisista z Radomia mistrzem Europy!

Damian Markowski, Radomsport.pl 2015-07-27 13:05:00

W Moskwie rozegrane zostały indywidualne mistrzostwa Europy w tenisie ziemnym kadetów do lat 16. Nasz kraj reprezentowali Konrad Fryze z Returnu Radom oraz Kacper Żak z Legii Warszawa. W grze pojedynczej obaj przegrali w drugiej rundzie po bardzo zaciętych trzy setowych pojedynkach. Ogromną niespodziankę sprawili jednak w grze podwójnej, bowiem pokonali wszystkich rywali i zdobyli tytuł mistrzów Europy do lat 16!

Kacper Żak (z lewej) i Konrad Fryze

Sensacyjne wyniki zaczęły się już w ćwierćfinale, bowiem Polacy pokonali wyraźnie (6:2, 6:3) Czechów rozstawionych z numerem pierwszym, a w półfinale odprawili również w dwóch setach Włochów, turniejową „trójkę” - 6:4, 6:2.

Finał miał bardzo wyrównany przebieg, pierwszego seta wygrał polski duet, w drugim lepsi byli Rosjanie i o tytule miał zadecydować supertiebreak. Lepiej psychicznie wytrzymali go nasi rodacy i to oni mogli świętować zdobycie złotego medalu.

Niesamowity sukces Konrada Fryze i pierwszy tytuł w historii Radomia w mistrzostwach Europy w tenisie!