Sobota 27 kwietnia
Teofila, Zyty, Żywisława

Radomianin pojedzie na mistrzostwa świata weteranów!

Damian Markowski 2015-07-27 11:30:00

85-letni Jerzy Przyborowski, wielokrotny mistrz świata weteranów w lekkiej atletyce, szykuje się do kolejnych zawodów, które odbędą się w sierpniu we francuskim Lyonie. Radomianin ponownie będzie chciał wrócić ze złotym medalem.

Jerzy Przyborowski (308)

Do Lyonu pojedzie 76-osobowa grupa naszej kadry. Jerzy Przyborowski jest w niej najstarszy. Dotąd był w grupie do 85 lat i miał za konkurentów lekkoatletów do osiemdziesiątki. Teraz w kolejnej grupie jest najmłodszy, a w tym wieku rożnica kilku lat odgrywa ogromną rolę.

Nasz mistrz chce wystartować w aż trzech konkurencjach: w biegu na 100 metrów, 80 i 200 m przez płotki oraz w trójskoku. Dotąd jego koronnymi konkurencjami były biegi przez płotki. Podczas mistrzostw w kalifornijskim Sacramento w 2011 r. na 200 m zdobył srebro, na 80 m złoto, a w 2013 r. w brazylijskim Porto Alegre zajął czwarte miejsce. W sumie Przyborowski brał udział w 12 mistrzostwach świata weteranów, na nich oraz na mistrzostwach Europy zdobył łącznie prawie 30 medali.

Teraz trenuje trzy razy w tygodniu. Na stadionie przy Narutowicza, z młodymi zawodnikami. Do Lyonu wybiera się z żoną, która często towarzyszy mu podczas sportowych zmagań, oraz wnuczkiem. Doping ma więc zapewniony.