Środa 24 kwietnia
Aleksandra, Horacego, Grzegorza

W ostatnim sparingu Radomiak pokonał na Broni trzecioligowy Świt [ZDJĘCIA]

Damian Markowski 2015-07-25 14:57:00

Radomiak Radom wygrał 4:1 z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w ostatnim sparingu w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu drugiej ligi. Mecz rozegrano na stadionie Broni, gdzie Zieloni będą rozgrywali mecze u siebie w najbliższych rozgrywkach, które ruszają już za tydzień.

Radomiak 4:1 Świt

W zespole Radomiaka zabrakło kontuzjowanych: Krystian Putona i Przemysława Śliwińskiego oraz przebywającego na testach w I-ligowym GKS-ie Bełchatów, Szymona Stanisławskiego, który w dzisiejszym sparingu spadkowicza z Ekstraklasy z Pilicą Przedbórz wpisał się na listę strzelców. - Szymonowi skończył się kontrakt z Radomiakiem, dlatego bez żadnych problemów mógł wyjechać na testy. Nie ukrywam jednak, że chciałbym aby wrócił on do naszego zespołu - powiedział trener Radomiaka, Jacek Magnuszewski.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół ze Struga. W 8. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Leandro, a piłka wylądowała w samym okienku bramki gości. Następnie inicjatywę przejęli trzecioligowcy i niespodziewanie szybko wyrównali.

Następne minuty to dalej świetna gra podopiecznych trenera Marka Papszuna. W 29. minucie nowodworzanie powinni prowadzić, ale golkiper Zielonych, Piotr Banasiak obronił rzut karny. Świt w pierwszej połowie pokazał, że będzie czołowym zespołem gr. łódzko-mazowieckiej III ligi.

Druga część gry to już pełna dominacja naszego zespołu. Radomiak kontrolował grę i udokumentował to trzema golami. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Radecki, a drugą bramkę dołożył również Leo. Próba generalna przed ligą wypadła więc obiecująco. Teraz kończą się żarty, a rozpoczyna się prawdziwa, zażarta walka o każdy punkt rozgrywek drugoligowych.

- Ten sparing dał mi odpowiedź na wiele pytań, które pojawiły się w ostatnich tygodniach. Niektórzy piłkarze po raz kolejny przekonali mnie do siebie, inni niekoniecznie. Rywalizacja o miejsce w składzie trwać będzie do ostatniego treningu. Nie ma pewniaków do gry w pierwszej "11". Widziałem dziś wiele mankamentów w naszej grze, zwłaszcza w pierwszej połowie. Widać, nad czym mamy pracować. Jestem jednak zadowolony głównie z wyniku i strzelonych bramek, po składnych akcjach. Cieszy dobra forma Leo i Mateusza Radeckiego. W ostatnich dniach przed ligą będziemy trenować przede wszystkim taktykę i skuteczność. Zajęcia będą lekkie. Ostatnie dwa treningi chcielibyśmy przeprowadzić, tutaj - na Narutowicza - podsumował mecz kontrolny szkoleniowiec Zielonych. Pełna wypowiedź trenera tutaj.

W beniaminku drugiej ligi zagrał David Kwiek, ostatnio zawodnik Widzewa Łódź. - Na ten moment ciężko coś powiedzieć o tym piłkarzu. Pozostanie on z nami przez ten tydzień, a następnie podejmiemy decyzję - skomentował występ testowanego gracza Jacek Magnuszewski.

W niedzielę (2 sierpnia) inauguracja sezonu 2015/2016. Radomiak w I kolejce nowych rozgrywek II ligi zmierzy się na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ul. Narutowicza 9. Początek rywalizacji o godz. 17:00.

RADOMIAK RADOM - ŚWIT NOWY DWÓR MAZOWIECKI 4:1 (1:1)
Leândro 8, 56, Mateusz Radecki 66, 79 - ? 19

Radomiak: Piotr Banasiak (46 Michał Kula) - Maciej Wasilewski (46 Jakub Cieciura), Norbert Jędrzejczyk (46 Radosław Sylwestrzak), Maciej Świdzikowski (85 Karol Kucharski), Bartosz Sulkowski (88 Michał Janik) - Paweł Uliczny (60 Krzysztof Napora), Michał Chrabąszcz (46 Włodzimierz Puton), Mateusz Radecki (88 Maciej Filipowicz), Leândro (72 Chinonso Agu), Dariusz Brągiel (60 Paweł Wolski) - Krzysztof Ropski (46 David Kwiek).