Piątek 19 kwietnia
Adolfa, Tymona, Pafnucego
RADOM aktualna pogoda

PGZ: kilkadziesiąt Rosomaków dla słowackiej armii

PGZ, red.cr 2015-07-04 11:45:00

W myśl podpisanego wczoraj rządowego porozumienia PGZ wyprodukuje 30 podwozi Rosomaka do nowej wersji kołowego transportera opancerzonego dla słowackiej armii.

Zawarcie porozumienia między stroną polską i słowacką zostało oficjalnie ogłoszone podczas wspólnej konferencji prasowej premier Polski Ewy Kopacz oraz premiera Słowacji Roberta Fico. - To jest bardzo udany tydzień Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Porozumienie zapowiadające produkcję Rosomaków dla słowackiej armii, a także ulokowanie przez MON budowy sześciu okrętów wojennych w naszej Grupie to momenty przełomowe, które jasno pokazują, po co skonsolidowaliśmy polski przemysł obronny wokół PGZ - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGZ. - Dzisiaj jesteśmy silni razem. Dzięki tej sile posiadamy niezbędne doświadczenie, potencjał i kompetencje do zdobywania nowych rynków i perfekcyjnej odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej armii - dodał.

Dzięki współpracy polsko-słowackiej zapowiada się największy i najbardziej spektakularny od lat kontrakt eksportowy polskiego przemysłu zbrojeniowego. To efekt wielomiesięcznej ciężkiej pracy po stronie rządu, wojska i przemysłu. Nie dalej jak kilka tygodni temu odbyła się ostatnia prezentacja Rosomaka na poligonie pod Bratysławą. Dzięki temu Rosomak ma szansę stać się hitem eksportowym PGZ.

- Mam nadzieję, że to zapowiedź kolejnych zagranicznych zamówień. Prowadzimy rozmowy z innymi krajami europejskimi, ale także afrykańskimi, na temat sprzedaży Rosomaków. Posiadamy też inne produkty z potencjałem eksportowym, tj. karabiny z fabryki Łucznik czy zestawy przeciwlotnicze z Meska. Dzisiejsze wydarzenie to także przykład idealnej współpracy międzynarodowej - wyjaśnił Dąbrowski.

Projekt „Scipio” stanowi połączenie polskiego Rosomaka 8x8 w wersji bazowej ze słowacką wieżą Turra 30. Według prezesa PGZ takie łączone ofertowanie, zawierające rozwiązania technologiczne wypracowane w krajach, którym Grupa chce sprzedać produkt, to "skuteczna droga do wzrostu eksportu polskiego przemysłu obronnego". wojciech Dąbrowski zapowiada, że taka strategię biznesowa będzie kontynuowana.”

PGZ to lider polskiego przemysły zbrojeniowego, główny partner MON i globalnych koncernów zbrojeniowych w procesie modernizacji polskiej armii. Tworzy Grupę ponad 60 spółek, które zatrudniają około 17,5 tys. wysokiej klasy specjalistów. Dzięki wykorzystaniu potencjału polonizacji technologii, ścisłej współpracy z polską nauką oraz naciskowi na proces badawczo-rozwojowy, PGZ oferuje innowacyjne produkty zwiększające bezpieczeństwo Polski.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. informuje, że nie ma planów prywatyzacji Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 S.A. w Łodzi.  - WZL nr 1 S.A. w Łodzi, jako centrum serwisowania śmigłowców, stanowi bezwzględnie strategiczne aktywo całej Grupy - poinformował w komunikacie przesłanym do redakcji Grzegorz Szymański, dyrektor biura ds. public relations PGZ.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych