Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława

Kolejne wielkie zwycięstwo Rosy w Koszalinie!

Damian Markowski 2015-05-03 21:52:00

Rosa Radom jest o jedno wygrane spotkanie od półfinału koszykarskiej Tauron Basket Ligi. W drugim meczu fazy ćwierćfinałowej podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego pokonali podobnie jak w piątek - AZS Koszalin. Kolejna wielka wygrana naszego zespołu!

Rosa jest o jedno wygrane spotkanie od półfinału Tauron Basket Ligi. foto: rosasport.pl

Było to drugie spotkanie w tej rywalizacji. W pierwszym meczu, rozegranym również w Koszalinie w ostatni piątek, Rosa wygrała 57:55.

Pierwszą kwartę wygrała Rosa, ale początek meczu należał do gospodarzy. Po celnym trafieniu Szubargi Akademicy z Koszalina prowadzili 5:0. Radomianie jednak szybko zniwelowali przewagę i po rzucie za trzy Taylora był remis (5:5). Następnie podopieczni trenera Flevarakisa ciągle prowadzili, ale nasi koszykarze w końcówce nie dość, że ponownie wyrównali, to wyszli na prowadzenie.

Druga ćwiartka zaczęła się od punktów Mirkovicia. W drugiej kwarcie padło mało punktów, ale przede wszystkim to Rosa prezentowała się - podobnie jak w piątkowym spotkaniu - świetnie w obronie. Zespół z Koszalina w drugich dziesięciu minutach zdobył tylko 10 oczek. Podopieczni trenera Wojciech Kamińskiego na przerwę schodzili prowadząc siedmioma punktami.

Po celnej trójce bohatera I meczu, Roberta Witki - Rosa prowadziła już 43:31. Bardzo dobrze prezentowali się radomianie w tej części meczu. Za chwilę za trzy trafił również Taylor. Kwartę wspaniałą akcją zakończył Daniel Szymkiewicz, a to oznaczało, że radomianie przed ostatnią kwartą prowadzili aż 11 punktami!

W ostatniej kwarcie Rosa budowała swoją przewagę. Radomianie na oczach całej Polski (mecz był transmitowany na żywo na Polsat Sport News) wyglądali o klasę lepiej od zespołu z Koszalina. Koszykarze Wojciecha Kamińskiego nie dość, że świetnie spisywali się w obronie, to Gibson do spółki z Taylorem robili co chcieli w ataku. Po celnym rzucie Mirkovicia Rosa prowadziła 67:54. Za chwilę kolejne punkty dorzucili Amerykanie, tj. Gibson i Taylor. Nasz zespół do końca kontrolował wydarzenia na parkiecie i pewnie pokonał AZS Koszalin!

Koszykarze z Radomia pokazali wielką klasę! Rosa jechała do Koszalina na pożarcie, a wraca z dwoma zwycięstwami. Podopieczni trenera Kamińskiego są o jedno zwycięstwo od półfinału TBL! Brawo !!!

Trzecie spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (6 maja) o godz. 18:30 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

AZS KOSZALIN - ROSA RADOM 62:79 (17:19, 10:15, 20:24, 15:21 )

Koszalin: Szymon Szewczyk 17, Krzysztof Szubarga 10, Qyntel Woods 9, Artur Mielczarek 8, Devon Austin 7, Dante Swanson 6, Piotr Dąbrowski 5, Goran Vrbanc 0, Piotr Stelmach 0, Łukasz Pacocha 0, Ivan Radenović 0.

Rosa: Danny Gibson 23, Mike Taylor 17, Uroš Mirković 9, Łukasz Majewski 9, Daniel Szymkiewicz 7, Robert Witka 7, Kim Adams 4, Michał Sokołowski 3, John Turek 0, Damian Jeszke 0, Jakub Zalewski 0.

W rywalizacji do trzech zwycięstw: Koszalin 0:2 Rosa