Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Radomiak zremisował z rezerwami mistrza Polski

Damian Markowski 2015-05-03 18:55:00

Radomiak Radom zremisował na własnym stadionie 1:1 z rezerwami mistrza Polski - Legią II Warszawa. "Zieloni" byli zespołem zdecydowanie lepszym, ale świetnie w bramce gości spisywał się Konrad Jałocha. Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego zachowali 15 punktów przewagi nad Ursusem, który również zremisował.

W akcji Michał Kiełtyka, strzelec gola dla Radomiaka. Foto: radomiak.pl

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w sobotę kibica podczas meczu Concordia Knurów - Ruch Radzionków.

W 2. minucie w dobrej sytuacji po prostopadłej piłce od Mateusza Radeckiego znalazł się Michał Kiełtyka, ale za daleko wypuścił sobie futbolówkę. W 11. minucie bardzo dobrze z rzutu rożnego dośrodkowywał Aleksiej Dubina, ale żaden z jego kolegów nie przeciął jednak piłki. W 14. minucie po dośrodkowaniu Turzynieckiego, Bartłomiej Kalinkowski głową był bliski pokonania Michała Kuli. W 17. minucie Leandro trafił w słupek po dwójkowej akcji z Radeckim. W 23. minucie po składnej akcji i zagraniu Leandro, Michał Kiełtyka z 10 metrów nie trafił w bramkę. W 25. minucie po kolejnym strzale Kiełtyki, piłka o metr minęła bramkę golkipera gości. Za chwilę Radomiak miał kolejną okazję, ale po strzale Śliwińskiego dobrze interweniował Wieteska. W 35. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Radecki. Po minięciu trzech zawodników pomocnik strzelił jednak nad bramką. W 38. minucie piłka strzale z rzutu wolnego Dubiny minęła o centrymetry świątynie Jałochy. "Zieloni" do przerwy powinni prowadzić kilkoma bramkami, ale bramka Jałochy była jak zaczarowana..

Pierwsza akcja godna uwagi w drugiej połowie miała miejsce w 55. minucie. Pierwsza okazja gości i od razu gol. Rezerwy mistrza Polski objęły prowadzenie po pięknym strzale z rzutu wolnego wychowanka radomskiej Broni, Bartłomieja Kalinkowskiego. Radomiak w drugiej częśći gry prezentował się zdecydowanie gorzej, niż w pierwszej połowie. W 67. minucie lider trzeciej ligi miał pierwszą okazję w drugiej połowie. Po akcji Cieciury, Leo z 10 metrów nie potrafił skierować piłki w światło bramki. W 70. minucie Konrad Jałocha wygrał sytuację sam na sam z Cieciurą. Następnie strzał Radeckiego z głowy powędrował na górną siatkę bramki rezerw Legii. W 72. minucie kolejną szansę miał Leo, ale nie trafił ponownie w światło bramki. W 74. minucie Radomiak w końcu trafił do bramki Legii. Po akcji Cieciury - Michał Kiełtyka pięknym strzałem pokonał Jałochę. Dla skrzydłowego to pierwsza bramka w barwach Radomiaka. W 85. minucie radomianie powinni prowadzić po akcji rezerwowych, ale Wolski po podaniu Wnuka w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił. W 89. minucie po podaniu Sulkowskiego, Stanisławski nie potrafił pokonać Jałochy.

Radomiak, pomimo wielu stuprocentowych okazji tylko zremisował z Legią II. "Zieloni" zachowali jednak 15 oczek przewagi nad Ursusem, który bezbramkowo zremisował z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

W kolejnym meczu podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego zmierzą się na wyjeździe ze Startem Otwock. Spotkanie odbędzie się w środę (6 maja) o godz. 17:00 w Otwocku.

RADOMIAK RADOM - LEGIA II WARSZAWA 1:1 (0:0)
Michał Kiełtyka 74 - Bartłomiej Kalinkowski 55

Radomiak: Michał Kula - Jakub Cieciura, Aleksiej Dubina, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski (90 Wojciech Serodziński) - Michał Kiełtyka (83 Kacper Wnuk), Włodzimierz Puton, Mateusz Radecki, Dariusz Brągiel (80 Patryk Wolski) - Leândro, Przemysław Śliwiński (64 Szymon Stanisławski).

Legia II: Konrad Jałocha - Łukasz Turzyniecki, Mateusz Wieteska, Rafał Makowski, Eryk Rakowski (73 Tomasz Nowotka) - Miłosz Kozak (59 Konrad Michalak), Mateusz Zawal, Bartłomiej Kalinkowski, Norbert Misiak - Arkadiusz Madeński (90 Arkadiusz Górka), Adam Ryczkowski (82 Kamil Anczewski).

żółte kartki: Zawal.

sędziował: Dawid Grzelak (Sieradz).