Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Czarne Pantery minimalnie lepsze od radomskiej Rosy

Damian Markowski 2015-04-18 19:50:00

Nie wystarczyły dwie bardzo dobre kwarty, aby wygrać całe spotkanie. Koszykarze Rosy Radom przegrali 71:74 w Słupsku z Energą Czarnymi w spotkaniu 29. kolejki Tauron Basket Ligi.

Rosa przegrała w Słupsku z Czarnymi. Foto: rosasport.pl

Energa Czarni Słupsk odrobili 20 punktów straty i rzutem na taśmę pokonali Rosę. W szlagierowym meczu nasz zespół po dwóch świetnych kwartach otwierających spotkanie, po przerwie był cieniem drużyny która w ostatnią środę pokonała wicemistrza Polski i trzema oczkami uległa gospodarzom. Naprawdę szkoda tego meczu - radomianie mieli dwa punkty w garści, jednak zapomnieli, że spotkanie składa się z czterech, a nie dwóch kwart. Koszykarze z Radomia jakby zostali w szatni i nie wyszli na drugą połowę..

Nasz zespół zachował drugą pozycje w tabeli, aczkolwiek jutro radomianie to miejsce stracą. Oby wyniki ułożyły się jednak tak, aby Rosa po 30. kolejce była w pierwszej czwórce rozgrywek, co daję przewage własnego parkietu w play-off.

Za tydzień - w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego koszykarskiej ekstraklasy podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zmierzą się na własnym parkiecie z przedostatnim w tabeli Jeziorem Tarnobrzeg. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (26 kwietnia) o godz. 20:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu.

ENERGA CZARNI SŁUPSK - ROSA RADOM 74:71 (15:22, 14:26, 25:10, 20:13)

Energa: Karol Gruszecki 16, Jerel Blassingame 13, Callistus Eziukwu 11, Michał Nowakowski 8, Mantas Cesnauskis 7, Drago Pašalić 7, Jarosław Mokros 5, Kacper Borowski 4, Łukasz Seweryn 3.