Radomiak rozgromił rezerwy Pogoni Siedlce na trzy dni przed derbami Radomia

Damian Markowski 2015-04-01 19:25:00

Radomiak Radom rozgromił 4:0 Pogoń II Siedlce w spotkaniu 21. kolejki gr. łódzko - mazowieckiej III ligi. "Zieloni" do 12 punktów powiększyli przewagę nad drugim w tabeli Ursusem Warszawa, który uległ 1:2 Startowi Otwock. Bramki dla "Zielonych" strzelili Leândro, Szymon Stanisławski, Przemysław Śliwiński oraz Jakub Cieciura z karnego.

Leândro doczekał się swojego pierwszego gola w rundzie wiosennej. Foto: radomiak.pl

W naszym zespole w porównaniu do ostatniego meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki nastąpiła jedna zmiana. W miejsce pauzującego za kartki Mateusza Radeckiego, w pierwszym składzie zagrał wracający po podobnej absencji Włodzimierz Puton.

Już w 2. minucie okazję miał Radomiak, jednak fantastyczną interwencją po strzale Szymona Stanisławskiego popisał się golkiper rezerw Pogoni, Mateusz Tobjasz. W 12. minucie świetną okazję do wyjścia na prowadzenie mieli goście. Po akcji Demianiuka i strzale Janusiewicza piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Cieciura, ratując nasz zespół przed utratą bramki. Chwilę później piłka po strzale Jana Grzesika minimalnie minęła bramkę Michała Kuli.

W 21. minucie po akcji Kiełtyki, Stanisławski oddał celny strzał z 20. metrów, ale piłka poleciała wprost w ręce Tobjasza. W 27. minucie kolejny strzał oddał lider klasyfikacji strzelców III ligi, jednak futbolówka ponownie wpadła w ręce bramkarza gości. Chwilę później popularny "Stasiek" po raz kolejny miał szansę na pokonanie Tobjasza. Po akcji Cieciury fatalnie spudłował jednak z 12 metrów. Po tej sytuacji, nad stadionem zapanowała straszliwa zawierucha. Deszcz, śnieg, grad.. typowo zimowa sceneria w pierwszy dzień kwietnia.

Paradoksalnie jednak od tego momentu Radomiak grał jeszcze lepiej, co od razu zaowocowało golem. Brazylijczyk Leândro po podaniu z głębi pola pięknym lobem otworzył wynik spotkania. Pod koniec pierwszej części gry "Leo" ponownie miał okazję na bramkę, jednak goście szczęśliwie wybili piłkę na rzut rożny.

Początek drugiej połowy również należał do podopiecznych trenera Jacka Magnuszewskiego. "Zieloni" okazję na podwyższenie mieli w 56. minucie, ale kąśliwy strzał Agu nogą obronił Tobjasz. Chwilę później Radomiak dopiął swego. Po strzale Kiełtyki, bramkarz Pogoni zdołał jeszcze odbić futbolówkę, ale przy dobitce Stanisławskiego był już bez szans.

Po golu napastnik opuścił boisko, a w jego miejsce na placu gry zameldował się Przemysław Śliwiński, który po pierwszym kontakcie z piłką już cieszył się z bramki. Po fantastycznym prostopadłym podaniu od Putona, młody piłkarz zespołu z Radomia minął Tobjasza i pewnie skierował futbolówkę do pustej bramki. Dwie minuty, które wstrząsneły rezerwami Pogoni!

W 76. minucie stało się coś, co nie powinno mieć miejsca na piłkarskich stadionach. Damian Guzek brutalnie sfaulował Leândro i został automatycznie wyrzucony z boiska. 15 minut do końca, 3:0 dla Radomiaka, niegroźna sytuacja przy linii boiska. Coś takiego nie powinno się zdarzyć. Na szczęście, brazylijski napastnik Radomiaka czuję się już lepiej i najprawdopodobniej wystąpi w sobotnich derbach Radomia.

Do końca meczu Radomiak spokojnie kontrolował grę. Jeszcze w 90. minucie w polu karnym gości faulowany był Śliwiński, a "11" pewnie na gola zamienił Jakub Cieciura, ustalając wynik spotkania.

Pewne, bardzo ważne zwycięstwo Radomiaka ze wzmocnionymi rezerwami Pogoni Siedlce. "Zieloni" w dobrych nastrojach przystąpią do meczu z Bronią. A kolejną dobrą wiadomością dla naszego zespołu jest wynik meczu w Otwocku, gdzie Start wygrał 2:1 z Ursusem, a to oznacza, że podopieczni trenera Magnuszewskiego mają już 12 oczek przewagi nad "Traktorkami" w tabeli III ligi.

W 22. serii gier Radomiak zagra w derbach Radomia z Bronią. Spotkanie odbędzie się w Wielką Sobotę (4 kwietnia) o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu.

RADOMIAK RADOM - POGOŃ II SIEDLCE 4:0 (1:0)
Leândro 31, Szymon Stanisławski 63, Przemysław Śliwiński 65, Jakub Cieciura 90 (k)

Radomiak: Michał Kula - Jakub Cieciura, Aleksiej Dubina, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Michał Kiełtyka (69 Patryk Wolski), Włodzimierz Puton, Chinonso Agu, Dariusz Brągiel (82 Wojciech Serodziński) - Leândro (77 Kacper Wnuk), Szymon Stanisławski (64 Przemysław Śliwiński).

Pogoń II: Mateusz Tobjasz - Jan Grzesik, Daniel Dybiec (80 Bartosz Mudent), Adrian Zawadka (60 Michał Panafiuk), Aron Majczyna (46 Damian Guzek) - Dawid Dzięgielewski, Marcin Paczkowski, Kamil Dmowski, Hubert Tomalski, Mateusz Janusiewicz (53 Bartosz Kaszubowski) - Cezary Demianiuk.

żółte kartki: Tomalski.