Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Szczęśliwy remis Radomiaka w Grodzisku Mazowieckim

Damian Markowski, radomiak.pl 2015-03-28 18:03:00

Po golu w 90. minucie Przemysława Śliwińskiego Radomiak Radom zremisował na wyjeździe 1:1 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w spotkaniu 20. kolejki gr. łódzko - mazowieckiej III ligi. Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Radomiak Radom. Foto: radomiak.pl

Nasz zespół rozpoczął mecz fatalnie, bowiem już w 3. minucie stracił gola. Mateusz Sołtys nie został skutecznie upilnowany przy rzucie rożnym i gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. W 11. minucie Radomiak, a konkretnie Szymon Stanisławski stanął przed szansą doprowadzenia do wyrównania, jednak w dogodnej sytuacji strzelił obok słupka. Najlepszą okazję w pierwszej części spotkania miał w 32. minucie Agu, który po zagraniu od Leandro, nie trafił do siatki z najbliższej odległości.

Po zmianie stron, dokładnie w 49. minucie, do tego by wyrównać stan rywalizacji ponownie dokładności zabrakło Stanisławskiemu. Od początku meczu gra toczona była bez przebierania w środki, ale była to gra fair. W 65. minucie tymczasem posypały się czerwone kartki, jednak za dość niewinne zagrania. Drugimi żółtymi kartonikami ukarani zostali Sierociński i Radecki.

Stroną dominującą w niemal całym spotkaniu był Radomiak, a napór ten uwidocznił się szczególnie w samej końcówce. W 87. minucie po strzale głową Agu, piłka zatrzymała się na poprzeczce. Wreszcie w 90. minucie po zagraniu w pole karne od Bartosza Sulkowskiego, znakomicie zachował się wprowadzony z ławki Przemysław Śliwiński i uratował jeden punkt dla zielonych.

Nasz zespół zremisował drugie spotkanie pod rząd. Czas na zwycięstwa..

Poprzez remis Radomiaka i zwycięstwo Ursusa 2:0 z Legią II do 9 oczek zmniejszyła się przewaga "Zielonych" nad zespołem z Warszawy w tabeli III ligi.

W następnej kolece podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego zagrają na własnym stadionie z rezerwami Pogoni Siedlce. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą środę (1 kwietnia) o godz. 16:00 na stadionie im. Braci Czachorów przy ul. Struga 63 w Radomiu.

POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI - RADOMIAK RADOM 1:1 (1:0)
Mateusz Sołtys 3 - Przemysław Śliwiński 90

Pogoń: Witold Rudnicki - Maciej Pietraszek, Sebastian Olczak, Marek Lendzion, Łukasz Sierociński - Marcin Gregorowicz (75 Konrad Perzyna), George Enow, Jakub Kołaczek, Mateusz Gliński - Mateusz Sołtys, Maciej Tataj (90 Jakub Sosnowski).

Radomiak: Michał Kula - Jakub Cieciura, Aleksiej Dubina, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski - Michał Kiełtyka (82 Maciej Filipowicz), Chinonso Agu, Mateusz Radecki, Dariusz Brągiel - Leândro (73 Patryk Wolski), Szymon Stanisławski (77 Przemysław Śliwiński).

żółte kartki: Olczak, Enow, Sierociński - Radecki.
czerwone kartki: Łukasz Sierociński (65. minuta, Pogoń, za drugą żółtą) - Mateusz Radecki (65. minuta, Radomiak, za drugą żółtą).

sędziował: Cezary Białek (Skierniewice).