Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława

Czarni pokonali Banimex i zagrają o 9. miejsce

Damian Markowski 2015-03-28 19:02:00

Cerrad Czarni Radom pokonali we własnej hali Banimex Będzin 3:1 i wygrali rywalizację z beniaminkiem rozgrywek. Teraz podopieczni trenera Roberta Prygla zagrają o 9. miejsce na koniec sezonu 2014/2015 siatkarskiej Plus Ligi.

Bartłomiej Bołądź w ataku

Spotkanie w hali MOSIR-u oglądało mniej niż zazwyczaj kibiców, ale nie ma co się temu dziwić. Siatkarze Czarnych w ostatnich pojedynkach prezentowali dość słabą formę..

Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku nasz zespół przegrał po tie-breaku i dziś siatkarze z Radomia, aby wygrać całą rywalizację potrzebowali zwycięstwa 3:0 lub 3:1.

Początek meczu był w miarę wyrównany. Na każdej z przerw technicznych goście prowadzili jednym oczkiem (7:8, 15:16). Do stanu 19:19 wszystko przebiegało w myśl zasady punkt za punkt, jednak błędy naszego zespołu sprawiły, że podopieczni trenera Roberto Santilliego uciekli na kilka punktów i wygrali pierwszą partię dość wyraźnie, bo sześcioma oczkami.

Drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Radomia. Na pierwszej przerwie technicznej Czarni po asie serwisowym Bołądzia prowadzili 8:5. Nasz zespół grał zdecydowanie lepiej. Podopieczni trenera Prygla uspokoili nerwy i wreszcie pokazywali to również na parkiecie, że są lepsi od rywala. Nasz zespół zbudował dużą przewagę i spokojnie kontrolował wydarzenie boiskowe, wygrywając drugiego seta ośmioma oczkami.

Tak jak wyglądała trzecia partia, tak powinna wyglądać cała rywalizacja Czarnych z Banimexem. Nasz zespół zdecydowanie górował nad rywalem z Będzina. Podopieczni trenera Prygla pokazali klasę i w trzeciem secie rozgromili beniaminka rozgrywek aż 10 punktami.

Na pierwszej przerwie technicznej czwartej partii radomianie po skutecznym ataku najlepszego na parkiecie Bołądzia prowadzili 8:7. Po autowym ataku Żuka Czarni na drugiej przerwie wygrywali 16:14. Nasz zespół do końca meczu spokojnie kontrolował wydarzenia boiskowe. Nasi siatkarze - oprócz partii otwierającej spotkanie - byli zdecydowanie lepsi, górowali nad rywalem i pokonali Banimex 3:1. Teraz podopiecznych trenera Roberta Prygla czeka rywalizacja o miejsce dziewiąte siatkarskiej Plus Ligi w sezonie 2014/2015. Rywalem WKS-u będzie Indykpol AZS Olsztyn.

CERRAD CZARNI RADOM - MKS BANIMEX BĘDZIN 3:1 (21:25, 25:17, 25:15, 25:20)

Czarni: Bartłomiej Bołądź 17, Daniel Pliński 7, Bartłomiej Grzechnik, Wojciech Żaliński 17, Dirk Westphal 12, Lukas Kampa 4, Adam Kowalski (libero) oraz Mikko Oivanen, Michał Kędzierski 1, Michał Ostrowski 9.

Banimex: Michał Żuk 15, Miłosz Hebda 16, Mariusz Gaca 2, Jakub Oczko, Sebastian Warda 3, Maciej Pawliński 14, Robert Milczarek (libero) oraz Tomasz Kowalski, Mikołaj Sarnecki 3, Adrian Hunek 2, Grzegorz Wójtowicz, Marcin Mierzejewski.

MVP: Wojciech Żaliński (Czarni).