Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Radomiak jedzie do Grodziska Mazowieckiego po trzy punkty

Damian Markowski 2015-03-27 20:20:00

W ramach 20. kolejki gr. łódzko - mazowieckiej III ligi lider tabeli, Radomiak Radom jedzie do Grodziska Mazowieckiego na mecz z miejscową Pogonią. Podopieczni trenera Tomasza Matuszewskiego po zimowych wzmocnieniach są bardzo groźnym zespołem.

Na jesień wygrał Radomiak, jak będzie teraz?

Radomiak na wiosnę zdobył cztery oczka. Na inaugurację rundy "Zieloni" rozgromili na wyjeździe 5:1 Świt, natomiast w pierwszym meczu na Struga 63 w 2015 roku nasz zespół tylko zremisował 1:1 z Pelikanem Łowicz. Zapewne wpływ na to miała również nierówna murawa, która przeszkodziła radomianom w płynnej grze.

W tabeli zespół z Radomia zachował jednak jedenastopunktową przewagę nad Ursusem, ponieważ zespół z Warszawy również zremisował z WKS-em Wieluń 1:1.

Jeśli chodzi o zespół gospodarzy to Pogoń na wiosnę - podobnie jak Radomiak - zdobyła cztery oczka. Na inaugurację rundy zespół z Grodziska Mazowieckiego pokonał na własnym stadionie 6:4 Start Otwock, choć do 66. minuty przegrywał 4:1. Niesamowity wyczyn zawodników trenera Matuszewskiego! Bramki dla Pogoni w tym spotkaniu strzelili: Łukasz Sierociński trzy, Maciej Tataj dwie oraz Marcin Gregorowicz.

W 19. kolejce natomiast najbliższy rywal Radomiaka zremisował 2:2 w Białobrzegach z Pilicą, choć również przegrywał. Do 77. minuty było 2:0 dla gospodarzy. Jak widać, prowadząc nawet dwoma bramkami Radomiak nie będzie mógł jutro być pewnym wygranej. Pogoń gra do końca i nie można jej spisywać na straty przed upływem 90 minut.

W pierwszym meczu w tym sezonie pomiędzy obydwoma zespołami Radomiak pokonał u siebie Pogoń 1:0. Jedynego gola strzelił wtedy Leândro. Jak podkreśla jednak szkoleniowiec Radomiaka, drużyna Pogoni bardzo się zmieniła w porównaniu z pierwszą rundą i wygrać w Grodzisku Mazowieckim będzie bardzo ciężko..

- Pogoń to zespół, który bardzo się zmienił. W zimie został przebudowany dosyć mocno, doszło sporo nowych zawodników, którzy podnieśli poziom tej drużyny. Gospodarze są w dolnych rejonach tabeli, muszą zdobyć punkty i zapewne zrobią wszystko, aby ten mecz wygrać, jednak my jedziemy do Grodziska Mazowieckiego po 3 oczka - powiedział przed jutrzejszym meczem dla radomiak.pl trener Magnuszewski.

W naszym zespole na boisku nie zobaczymy na pewno pauzującego za kartki Włodzimierza Putona. Do gry po kontuzji powróci jednak Chinonso Agu.

Spotkanie Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Radomiak Radom zostanie rozegrane w sobotę (28 marca) o godz. 16:00 na Stadionie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim.