Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kontrolerzy ruchu lotniczego będą dyżurować w Porcie Lotniczym Radom

Radom on-line / 2015-03-20 13:15:00

Prezydent Radomia Radosław Witkowski spotkał się dziś z p.o prezesa PAŻP, Magdaleną Jaworską. Podczas spotkania omówiono stan współpracy pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej i służbami radomskiego portu lotniczego oraz ustalono kalendarium zadań prowadzących do zapewnienia służb kontroli ruchu lotniczego w porcie lotniczym Radom Sadków.

Dzięki konstruktywnej współpracy pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a zarządzającym lotniskiem Radom Sadków planowane jest zapewnienie od 17 września 2015 roku obsady kontrolerów ruchu lotniczego na radomskim lotnisku. Ma to  zwiększyć bezpieczeństwo operacji lotniczych.

Profesjonalna obsada kontrolerów ruchu lotniczego daje radomskiemu portowi możliwość rozwoju, poprzez większe zainteresowanie przewoźników faktem, że na radomskim lotnisku sprawowana jest profesjonalna kontrola ruchu lotniczego. - To spotkanie było dla nas bardzo istotne i cieszę się, że prowadzone przez mnie rozmowy z tak ważnym partnerem jakim jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przynoszą wymierne efekty – podkreślił prezydent Radosław Witkowski.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

autor: UM Radom, red. cr

Wasze komentarze (9)

piotr
2015-03-21 06:32:00

Oby to lotnisko wypaliło bo pracuje w londynie, a mieszkam w radomiu wiec było by fajnie na weekend przylatywac do żony i syna. Inaczej trzeba będzie szukać pracy w radomiu. Co mi się średnio widzi.napewno na loty z radomia do Anglii byłoby dużo chętnych, bo uwierzcie mi jest nas tu wielu. A to tylko 2 h samolotem. Mam nadzieje, ze ten obietnic owy balagan kiedyś się skończy.

nielot
2015-03-20 22:28:00

Zatrudnienie na lotnisku za nic nie robienie jest 141 osób na dzień dzisiejszy, a od września to ile będzie wynosić? Może ktoś wie, to niech napisze.

Ognisty
2015-03-20 19:49:00

Jak długo jeszcze? Jak długo będziemy manieni mrzonkami o świetności radomskiego lotniska i miasta?

lis
2015-03-20 16:53:00

Pytam kto będzie latał ? A następny odpowiada kogo zatrudni za kasę radomian ! Zgroza !!!!!!!!!

Mintaj
2015-03-20 16:14:00

Nie zdejme krzyża z mego serca nie wyrwie go z sumienia choć by mi grozi kat morderca. Dziś piątek pamiętajmy o Drodze Krzyzowej

myslacy
2015-03-20 15:19:00

Kuntrolery beda od wrzesnia. Nastepujace fakty sa wiadome wiec: do wrzesnia na pewno nic nie bedzie latac, pokazowka Air Show odbywa sie wlasnie tylko i wylacznie dlatego, kombinuja jak moga, zeby cos w sezonie zimowym latalo ( co sie i tak nie uda ), beda za trzy tygodnie wydluzac licencje na kolejny rok - wszystko za nasze pieniadze. Zamknac ten bubel i klodke zawiesic poki jeszcze mozna!!!

POwalony śmiechem
2015-03-20 14:41:00

Czekamy na wiadomości o efektach spotkań z rolnikami podradomskich gmin w sprawie wypasu owiec na trawiastej części lotniska. To również bardzo istotna kwestia i warto by o niej na bieżąco informować opinię publiczną. Miejmy nadzieję, że portal Radom24 będzie trzymał rękę na pulsie:)

Leo
2015-03-20 14:02:00

Aż się japkiem zachłystnąłęm.

kolo
2015-03-20 13:48:00

hahaha