Radom-24.pl :: Portal Radomia i regionu

Kim jest Dorota Sidorko, nowa wiceprezes Portu Lotniczego Radom [ROZMOWA]

Miasto, Samorząd, Polityka / 2015-03-02 15:34:00

Poniedziałek był pierwszym dniem w pracy nowej wiceprezes ds. finansowych Portu Lotniczego Radom, Doroty Sidorko. Zastąpiła na tym stanowisku odwołanego w piątek przez radę nadzorczą Adama Klinerta. Do firmy z samego rana nową wiceprezes wprowadził prezydent Radosław Witkowski. Spotykała się z pracowmikami i podwładnymi, zwiedziła lotnisko. Znalazła też kilka minut na rozmowę z Radom24.pl.

Marek Wiatrak: Kim pani jest? Czym się pani do tej pory zajmowała?

Dorota Sidorko: Jestem zawodowym pilotem i instruktorem samolotowym. Zrobiłam wszystkie uprawnienia by latać w liniach lotniczych, szkoliłam się na maszynach wielosilnikowych. Mam zdany egzamin dla pilotów liniowych, to jest taka „zamrożona” licencja.

Oprócz tego szkolę młodzież w Aeroklubie Radomskim, a od trzech lat biorę też udział w szkoleniu selekcyjnym dla Szkoły Orląt w Dęblinie, dla przyszłych pilotów samolotów odrzutowych. Np. w ubiegłym roku wyszkoliłam pięciu przyszłych adeptów lotnictwa wojskowego.

Od 1997 roku prowadzę działalność gospodarczą.

Co to za działalność?

W tej chwili mam klub fitness Relax na Słowackiego, ale to dla mnie jest bardziej hobbistyczne. Wcześniej miałam firmę, która zajmowała się kolportażem prasy.

Dlaczego właśnie pani powierzono stanowisko wiceprezesa Portu Lotniczego Radom, spółki wokół jest tak gorąco, która jest na celowników wszystkich polityków, radnych, mediów?

Myślę, że na pewno jest tu potrzebna osoba, która ma dotyczenia z lotnictwem. Ja parę ładnych lat spędziłam na lotnisku. Zaczynałam od szybowców, w międzyczasie byłam w Stanach Zjednoczonych, gdzie latałam na cesnach. Miałam możliwość porównania, jak lotnisko funkcjonuje u nas a jak w USA. Zdobyłam doświadczenie.

To zapewne dobre przygotowanie do pilotowania, szkolenia, ale w spółce ma się pani zajmować sprawami finansowymi.

Tak. Jestem magistrem ekonomii. Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw to jest kierunek, który ukończyłam na Politechnice Radomskiej. Istotne jest to, że od kilkunastu lat prowadziłam działalność gospodarczą. Mam więc doświadczenie w zarządzaniu, w zarządzaniu finansami głównie. Trudno się wydaje swoje pieniądze, także ta gospodarność jest tam gdzieś we krwi.

Proszę powiedzieć, jak prezydent Radosław Witkowski przekonywał panią do objęcia stanowiska wiceprezesa portu.

Dostałam propozycję i długo nie musiał mnie namawiać. Lotnictwo jest moją pasją, dlatego podjęłam to wyzwanie. Fajnie jest pracować w tym co się lubi.

Jak będzie pani pierwsza decyzja?

Nie jestem w stanie dziś tego powiedzieć. Jestem pierwszy dzień w pracy, poznaję pracowników, zakres prac, które zostały na lotnisku wykonane.

Ale za tydzień sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w sprawie lotniska. Radni nie będą mieli litości. Będą chcieli wiedzieć wszystko.

Tak wiem i postaram się jak najlepiej do tej sesji przygotować.

autor: Marek Wiatrak

Wasze komentarze (35)

Adam
2015-11-08 15:49:00

Morgaś: nie znasz się, przecież ona zarządzała pieniędzmi klubu (to oczywiście żart)

Do XXXL
2015-03-08 22:15:00

A zwykli radomianie nie są zachwyceni, że miejsce jednych kolesi, zaczęli zajmować ci z inną legitymacją. Jakbyście zapomnieli kto was utrzymuje to właśnie radomianie. Ci mogą sobie obejrzeć "Klan" i "Matki, żony i kochanki" w TV, nie muszą od razu płacić by szoł szedł na żywo.

Blokady?
2015-03-08 20:13:00

Ludzie się kochają, po co blokować posty mówiące o pięknej miłości?

Jakiś totalny absurd..
2015-03-07 10:33:00

Kpina! kobita z klubu fitness została szefem spółki port lotniczy tylko dlatego że umie latać?? jakaś kompletna degrengolada!

XXXL
2015-03-06 15:21:00

Pisowcy dostają w dupę nie mogą tego przeżyć, że kolejni kolesie tracą stołki. Czas na zmiany w tym grajdołku na lotnisku. Siedlisko nierobów. Teraz czas na prezesa Panie Prezydencie

Morgaś
2015-03-03 22:49:00

Komentarz zablokowany.

Wzespół zespół
2015-03-03 11:42:00

Komentarz zablokowany.

Wyborca
2015-03-03 10:14:00

Komentarz zablokowany.

Dialog
2015-03-03 07:49:00

-Nie ma kasy na nowy samolot, leć Dorota do portu. -Ale tam nie ma samolotów. -Ja ci nie mówię, żebyś zawinęła, tylko zarobiła. -Port nie zarabia. -Ale prezesi zarabiają.

Bobo
2015-03-03 07:03:00

Komentarz zablokowany.

jaga
2015-03-03 07:01:00

Komentarz zablokowany.

Aerofitnesliniek
2015-03-03 02:33:00

Jak nie potrafi to szybko się nauczy. Wszak szkoliła się (mam nadzieję, że pilnie) na maszynach wielosilnikowych i w ubiegłym roku wyszkoliła pięciu przyszłych adeptów lotnictwa (ależ im zazdroszczę tego szkolenia).

Izabela
2015-03-03 02:18:00

Komentarz zablokowany.

lotnisko sadków WAŁY
2015-03-02 23:24:00

przestańcie DALEJ NAS OKRADAĆ CZYLI ZAPOŻYCZAĆ

eljgreg
2015-03-02 22:21:00

Chyba jest to najgorszy moment na roszady personalne na lotnisku. Przecież nie ma czasu na wdrażanie tej pani do pracy. Teraz jest wyjątkowo trudny okres: Klinert znal wszystko od podszewki, wie co i jak trzeba zrobić, żeby nadrobić stracony czas spowodowany opóźnieniami w oddaniu do użytku systemu DVOR/DME. Takie zmiany mogą ostatecznie zniechęcić przewoźników, z którymi finalizowano umowy. Komplikacje będą i są zupełnie w tym momencie niepotrzebne. Bardzo mnie niepokoi ta decyzja prezydenta. Jeżeli zacznie wygaszać zaangażowanie miasta w kończenie inwestycji, do czego zapewne jest nakłaniany przez tzw. warszawkę, to zrobi najgorszą rzecz dla Radomia. Nie chce mi się w to wierzyć, ale wszystko jest możliwe.

?
2015-03-02 22:12:00

Że ma licencję? To co, osobiście ma latać, by wykazać sukces lotniczy? Podatnicy radomscy włożyli w ten cyrk 70 mln zł. Nie mają zamiaru dokładać dalej, tym razem ludziom z PO.

Pablo
2015-03-02 22:08:00

Zgadzam się z wr84. A Ty Morgaś jak nie ogarniasz pewnych rzeczy to się niepotrzebnie nie udzielaj. Jeśli ta pani ma licencję ATPL (nawet zamrożoną) a na dodatek jest instruktorką samolotową to widocznie nie jest jakąś pierwszą lepszą z nadania partyjnego tylko ma pojęcie o lotnictwie i ponadprzeciętne umiejętności takie jak np radzenie sobie w trudnych stresujących sytuacjach w stosunku do zwykłych ludzi. W lotnictwie osiągnąć to co ta pani posiada jest trudno i wymaga lat treningu oraz nauki a w połączeniu z wiedzą z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej przez tyle lat może dać niezły efekt.

3 miechy
2015-03-02 21:48:00

3 miesiące a już powstają drzewa genealogiczne powiązań. Brawo. Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko. Jak to pisanie listów organizujemy? Może jakiś fanpage na Faceboku?

Jasko36
2015-03-02 21:37:00

A ja mam doswiadczenie m negocjowaniu zakupow codziennie kupuje w osiedlowym sklepie i zawsze cos uszczkne zatem nadaje sie jeszcze lepiej.prosze o propozycje Panie Prezydencie

PO